Свято Пресвятої Євхаристії сьогодні відзначають греко-католики

10.06.2018 10:54 9

Свято Пресвятої Євхаристії сьогодні відзначають греко-католики

Цей празник завжди припадає на четвер після Неділі всіх святих, а саме урочисте святкування переноситься на найближчу неділю, тобто цьогоріч на 10 червня.

Свято Пресвятої Євхаристії має західне походження та з’явилось у ХІІІ столітті. Днем свята було обрано саме четвер, коли Христом було встановлено Тайну Євхаристії.

Спершу це свято почало відзначатись в єпархії Льєж з ініціативи місцевого єпископа Роберта у 1247 році, але вже у 1264 році Папа Урбан IV проголосив його обов'язковим для цілої Західної Церкви.

В Українській Греко-Католицькій Церкві воно було введене постановами Замойського Синоду у 1720 році і з того часу відзначається щорічно.

Суттю свята є вшанування Євхаристії – Тіла і Крові Ісуса Христа, під видами хліба і вина, які є «джерелом та звершенням цілого християнського життя» (ІІ Ватиканський Собор, Конституція про Церкву, §11) і у ній присутнє усе духовне добро Церкви, тобто сам Христос.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/71401/

Следующая новость
Предыдущая новость

Самая вкусная пицца в Киеве с доставкой Куда поехать отдохнуть в России На Косівщині покійників до церкви переправляють канатною дорогою Критерии выбора люстр Євреї та німці відкриють у Дніпрі виставку, присвячену геноциду ромів

Публикации