Румунська Православна Церква підтримала Патріарха Варфоломія

25.11.2018 19:59 6

У столиці Румунії протягом цих днів відбуваються великі церковні урочистості з нагоди благословення Національного Собору - новозбудованого кафедрального храму Румунського Патріархату. Подія присвячена 100-літтю об‘єднання румунських земель у 1918 р. і утворення сучасної Румунської держави - цей ювілей відзначається протягом цілого року.
На запрошення Патріарха Румунського Даниїла очолити освячення прибув Патріарх Варфоломій.

24 листопада Вселенський Патріарх Варфоломій перед зібранням Священного Синоду Румунської Церкви в промові ще раз наголосив на тому, що Константинопольська Мати-Церква вирішила надати автокефалію Церкві в Україні. Патріарх нагадав, що з 14 Помісних Церков 9 отримали статус автокефальних через рішення Вселенського Патріархату, і серед них - Румунська Церква.

Цю подію так прокоментував речник УПЦ КП архиєпископ Євстраій (Зоря): «Цим самим, на фоні кризи у відносинах між Москвою та Константинополем, дві Церкви демонструють єднання - так само, як це було і у 2016 р., коли позиція Румунського Патріархату на користь невідкладного проведення Всеправославного Собору сприяла успіху справи. Таким чином напередодні важливих подій для України - ухвалення Томосу про автокефалію, яке очікується наступного тижня під час сесії Священного Синоду Вселенського Патріархату, та наступного за цим Об‘єднавчого Собору - Вселенський Патріарх демонструє підтримку його позиції з боку однієї з найбільших Помісних Церков – Румунської».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/orthodox_world/73660/

Следующая новость
Предыдущая новость

Большой выбор межкомнатных дверей Домашня зарядна станція для електромобіля Заказать вскрытие замка в Киеве В Херсоне при участии властей открыли мемориал рабби Гилеля из Парича Средство для безопасного и быстрого похудения

Публикации