РПЦ від сьогодні розриває євхаристійне спілкування з главою Елладської Церкви

03.11.2019 19:19 0

Російська Православна Церква вже цієї неділі припинить євхаристійне спілкування з главою Елладської Церкви, повідомив глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Іларіон.

29 жовтня архиєпископ Афінський і всієї Еллади Єронім II направив мирну грамоту Предстоятелю ПЦУ Епіфанію (Думенко), в якій заявив про офіційне визнання очолюваної ним Церкви.

"Ми сказали, якщо Архиєпископ Афінський офіційно визнає український розкол, тоді його ім'я буде викреслено з диптихів Російської Православної Церкви. Що це означає? Це означає, що, коли Патріарх буде здійснювати Богослужіння, він не буде поминати Афінського Архиєпископа, як він вже не згадує Константинопольського Патріарха.

Це означає, що ми припиняємо євхаристійне спілкування з Афінським Архиєпископом ", - заявив митрополит Іларіон в ефірі телеканалу " Росія-24 ", повідомляє Інтерфакс-релігія.

У той же час, додав він, це не означає, що РПЦ припиняє спілкування з усією Елладською Церквою.

"Ми як і раніше будемо зберігати спілкування з усіма тими архиєреями, які не визнають український розкол, а такі в Елладській Церкві є", - зазначив митрополит.

Як повідомляла РІСУ, 28 жовтня Предстоятелю ПЦУ Епіфанію надійшов лист від Священного Синоду Елладської Православної Церкви за підписом Архиєпископа Афінського і всієї Еллади Єроніма ІІ. Представники Елладської Церкви у ньому заявили, що визнають ПЦУ і тепер між ними та українцями немає жодних роз’єднуючих перепон.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/77662/

Следующая новость
Предыдущая новость

Качественные материалы для строительства и ремонта Протестанты готовят в Киеве грандиозный Праздник благодарения Єпископ УПЦ КП передав тренажери в обласний центр реабілітації дітей Отели с конференц залами в Киеве Президент Украины поручил подготовиться к 1030-летию крещения Руси

Публикации