Росіянам радять не відмовлятися від паломницьких поїздок до України

10.07.2018 12:54 3

Росіянам радять не відмовлятися від паломницьких поїздок до України

Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв) радить росіянам не звертати уваги на політичні кордони і не відмовлятися від паломництва до Києво-Печерської лаври.

Про це він сказав у інтерв'ю, розміщеному на patriarchia.ru, повідомляє УНІАН.

Зокрема, митрополит РПЦ відповів на запитання: "Якщо хтось запитує поради, їхати чи ні, скажімо, в Києво-Печерську лавру, ви радите їхати за нинішніх обставин чи ні?".

"Це залежить від того, хто підходить. Якщо є ймовірність, що цей чоловік у списку тих, кому не буде дозволено в'їхати в країну, чи є ймовірність, що його заарештують, звичайно, я не пораджу їхати туди. Якщо йдеться про простих прочан, то вони продовжують їздити в Києво-Печерську лавру, як і паломники з України продовжують приїжджати до святинь російської землі. Я думаю, що жодні політичні кордони, жодні політичні рішення цей потік прочан у той або інший бік не зупинять, бо люди люблять свої святині, люблять свою Церкву, а найголовніше, що Церква-то у нас одна. Держави різні, і ці політичні кордони ми поважаємо. Але Церква у нас одна", - зазначив митрополит Іларіон.

Водночас він зазначив, що особисто йому в Україну їхати не рекомендують.

"Коли я намагаюся це з'ясувати, мені кажуть: «Краще не треба», - говорить митрополит Іларіон.

При цьому єрарх зазначив, що персоною нон грата він не оголошений.

"Цього не було і, сподіваюся, не буде, тому що ми все-таки церковні люди, ми не журналісти, і не політики. І вже, звичайно, ми не займається тероризмом, екстремізмом. Не думаю, що до церковних людей взагалі можна застосовувати подібного роду заходи, тим не менш, з якихось причин вони застосовуються: час від часу представники Церкви потрапляють в якісь списки. Ми не знаємо причину попадання у них. Ми не знаємо, хто в цих списках", - висловив здивування митрополит Іларіон.

Нагадаємо, нещодавно митрополит Іларіон (Алфеєв) лякав, що у разі отримання Томосу про автокефалію УПЦ, в Україні проллється кров. Він також заявляв, що об’єднання православних українців лобіює УГКЦ, щоби потім усіх навернути в унію.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/71777/

Следующая новость
Предыдущая новость

Большой выбор качественного профильного листа в интернет-магазине «Крамбуд» Универсальное и комфортное онлайн казино Современные системы видеонаблюдения по разумным ценам УГКЦ проводить «Козацький гарт» у виховних колоніях України Что нужно сделать перед началом новых отношений

Публикации