Ромська громада обурена: священик УПЦ (МП) відмовився відспівати дитину, хрещену в УПЦ КП

04.09.2018 19:54 12

Ромська громада обурена: священик УПЦ (МП) відмовився відспівати дитину, хрещену в УПЦ КП

Рідні померлої відмови священнослужителя УПЦ (МП) не розуміють, проте і засуджувати не беруться.

«Де вона хрестилася – там, каже, хай і проводять обряд. Це неправильно. Немає різниці українська чи російська церква – усі ми перед Богом. Священика не треба за це карати, бо всяке буває», – розповіла бабуся померлої Ганна Чужук.

Ромська громада обурена: священик УПЦ (МП) відмовився відспівати дитину, хрещену в УПЦ КП

За словами рідних, відспівати дівчинку вже погодився священик із сусіднього села – саме там знаходиться найближча церква Київського Патріархату.
Зступник голови ківерцівської громадської організації «Терне Рома» Степан Чужук говорить, що мешканці села Озеро позицію священика УПЦ (МП) не розділяють. Та додає – ще 20 років тому той самий священик охрестив його дітей, незважаючи на те, що дружина була невіруюча.
«20 років тому моя дружина ще була невіруюча, вона хрестила дітей у цього батюшки. Тоді він ставився до цього нормально. А зараз я з ним не спілкуюся – за 20 років будь-яка людина може змінитися. Але в селі люди обурюються, бо можна відмовити живому, а не мертвому. Ця дитина і не встигла ще нічого поганого зробити», – зазначив Степан Чужук.
Натомість у Московському Патріархаті кажуть, що все робили правильно, бо відспівати представника іншої конфесії не мають права. «Все це тому, що УПЦ і УПЦ КП - різні конфесії. Так само і в інших конфесіях. В Римо-католицькій церкві не відспівують представників, наприклад, Християн Віри Євангельської, а в Українській греко-католицькій церкві не відспівують представників церкви Свідків Єгови. Попри те, як ці ситуації завжди подаються інформаційно, ця практика є абсолютно нормальною для людей, які є вірними тієї чи іншоі конфесії. Взагалі це є нормою, коли людину відспівують там, де вона була охрещена», – розповів голова прес-служби Волинської єпархії УПЦ (МП) Олег Точинський.
Представники ж Київського Патріархату мають дещо іншу думку. Зокрема, декан Ківерцівського району УПЦ КП митрофорний протоієрей Іван Семенюк зазначає, що не бачить вагомих причин, які змусили місцевого священика відмовити у проведенні обряду: «Я скажу в першу чергу як людина: я співчуваю батькам, я співчуваю односельчанам. І, повірте мені, я не ділю нікого. Є свої канони, є свої правила, але, щоб відмовитися хоронити, повинна бути причина. І тут канонічність ні до чого, тим більше, що ми скоро будемо єдиною церквою. А як потім відповідати перед самим собою і перед Богом?».
Тож завтра, 5 вересня, дівчинку відспіває священик УПЦ КП із сусіднього села.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Удобные врезные мойки на кухню Соответствие цены качеству Стабилизированный мох из Норвегии УПЦ долучилась до свята річниці створення Національної поліції Врезные замки - высокое качество и доступные цены

Публикации