Ромська громада обурена: священик УПЦ (МП) відмовився відспівати дитину, хрещену в УПЦ КП

04.09.2018 19:54 12

Ромська громада обурена: священик УПЦ (МП) відмовився відспівати дитину, хрещену в УПЦ КП

Рідні померлої відмови священнослужителя УПЦ (МП) не розуміють, проте і засуджувати не беруться.

«Де вона хрестилася – там, каже, хай і проводять обряд. Це неправильно. Немає різниці українська чи російська церква – усі ми перед Богом. Священика не треба за це карати, бо всяке буває», – розповіла бабуся померлої Ганна Чужук.

Ромська громада обурена: священик УПЦ (МП) відмовився відспівати дитину, хрещену в УПЦ КП

За словами рідних, відспівати дівчинку вже погодився священик із сусіднього села – саме там знаходиться найближча церква Київського Патріархату.
Зступник голови ківерцівської громадської організації «Терне Рома» Степан Чужук говорить, що мешканці села Озеро позицію священика УПЦ (МП) не розділяють. Та додає – ще 20 років тому той самий священик охрестив його дітей, незважаючи на те, що дружина була невіруюча.
«20 років тому моя дружина ще була невіруюча, вона хрестила дітей у цього батюшки. Тоді він ставився до цього нормально. А зараз я з ним не спілкуюся – за 20 років будь-яка людина може змінитися. Але в селі люди обурюються, бо можна відмовити живому, а не мертвому. Ця дитина і не встигла ще нічого поганого зробити», – зазначив Степан Чужук.
Натомість у Московському Патріархаті кажуть, що все робили правильно, бо відспівати представника іншої конфесії не мають права. «Все це тому, що УПЦ і УПЦ КП - різні конфесії. Так само і в інших конфесіях. В Римо-католицькій церкві не відспівують представників, наприклад, Християн Віри Євангельської, а в Українській греко-католицькій церкві не відспівують представників церкви Свідків Єгови. Попри те, як ці ситуації завжди подаються інформаційно, ця практика є абсолютно нормальною для людей, які є вірними тієї чи іншоі конфесії. Взагалі це є нормою, коли людину відспівують там, де вона була охрещена», – розповів голова прес-служби Волинської єпархії УПЦ (МП) Олег Точинський.
Представники ж Київського Патріархату мають дещо іншу думку. Зокрема, декан Ківерцівського району УПЦ КП митрофорний протоієрей Іван Семенюк зазначає, що не бачить вагомих причин, які змусили місцевого священика відмовити у проведенні обряду: «Я скажу в першу чергу як людина: я співчуваю батькам, я співчуваю односельчанам. І, повірте мені, я не ділю нікого. Є свої канони, є свої правила, але, щоб відмовитися хоронити, повинна бути причина. І тут канонічність ні до чого, тим більше, що ми скоро будемо єдиною церквою. А як потім відповідати перед самим собою і перед Богом?».
Тож завтра, 5 вересня, дівчинку відспіває священик УПЦ КП із сусіднього села.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Зеркало Вулкан 24 круглосуточный доступ к лучшим эмуляторам Игровые аппараты Вулкан 777 Профессионалы позаботятся о вашем женском здоровье Выходные в Запорожье: самые необычные экскурсии Вас ждут бесплатные игральные аппараты на азартном портале СлотсДок

Публикации