Розпочинається міжнародна конференція «Мусульманська спадщина в Південній Україні: історія, культура, релігія»

14.12.2017 22:13 0

Розпочинається міжнародна конференція «Мусульманська спадщина в Південній Україні: історія, культура, релігія»

У програмі форуму, організованого спільно Українським центром ісламознавчих досліджень, Таврійським національним університетом та Центром ісламознавства Національного університету «Острозька академія», передбачено участь провідних дослідників у галузі сходознавства з України, Білорусі, Молдови й Туреччини. Зокрема, участь у ньому візьме відомий кримознавець Мехмет Максудоглу (Туреччина), дослідник ісламу в Причорномор’ї Лефтер Георге (Молдова), дослідниця білоруських татар Зорина Канапацька (Білорусь) та інші вчені. Модератор — перекладач Корану, дослідник історії ісламу в Україні Михайло Якубович.
Місцем роботи конференції визначено евакуйований з окупованого Криму Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського.
Передбачається, що на урочистостях з нагоди початку наукового форуму його учасників вітатимуть представники співорганізаторів — голова Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Сейран Аріфов, голова Українського центру ісламознавчих досліджень, муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов та ректор Таврійського нацуніверситету Володимир Казарін.
Учасники конференції працюватимуть в трьох секціях — «Іслам в історії Криму й кримських татар», «Іслам на „материковій“ Україні» та «Український іслам у системі міжнародних зв’язків».
Окрім наукових дискусій, заплановано ухвалення резолюції, де обґрунтовується важливість вивчення взаємодії між східними та західними культурами в Україні, а також пропонується створити професійну історико-культурологічну асоціацію, яка об’єднає дослідників-сходознавців з країн Причорноморського регіону (України, Туреччини, Кавказу, Балкан). Також заплановано презентаційний огляд майбутніх видань, які торкаються стосунків України і Сходу.
Як повідомляють організатори, під час конференції буде організована виставка літератури, тематика якої дотична питанням, що їх обговорюватимуть під час форуму.
Також планується фотовиставку - експоновані на ній світлини свідчитимуть про докази ісламської присутності на Півдні України з давніх часів.
Конференція розпочне свою роботу 14 грудня о 10:00 за адресою: м. Київ, вул. Івана Кудрі, 33 (метро «Дружби народів»). Контактний номер (063) 561 94 12.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Самые разнообразные игровые аппараты Качественные детали для аппаратов УЗИ от производителя Удобные врезные мойки на кухню Подача одного из самых популярных казино Мятежный епископ УПЦ был "отравлен и ждал смерти", но "чудом исцелился"

Публикации