Розпочинається міжнародна конференція «Мусульманська спадщина в Південній Україні: історія, культура, релігія»

14.12.2017 22:13 0

Розпочинається міжнародна конференція «Мусульманська спадщина в Південній Україні: історія, культура, релігія»

У програмі форуму, організованого спільно Українським центром ісламознавчих досліджень, Таврійським національним університетом та Центром ісламознавства Національного університету «Острозька академія», передбачено участь провідних дослідників у галузі сходознавства з України, Білорусі, Молдови й Туреччини. Зокрема, участь у ньому візьме відомий кримознавець Мехмет Максудоглу (Туреччина), дослідник ісламу в Причорномор’ї Лефтер Георге (Молдова), дослідниця білоруських татар Зорина Канапацька (Білорусь) та інші вчені. Модератор — перекладач Корану, дослідник історії ісламу в Україні Михайло Якубович.
Місцем роботи конференції визначено евакуйований з окупованого Криму Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського.
Передбачається, що на урочистостях з нагоди початку наукового форуму його учасників вітатимуть представники співорганізаторів — голова Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Сейран Аріфов, голова Українського центру ісламознавчих досліджень, муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов та ректор Таврійського нацуніверситету Володимир Казарін.
Учасники конференції працюватимуть в трьох секціях — «Іслам в історії Криму й кримських татар», «Іслам на „материковій“ Україні» та «Український іслам у системі міжнародних зв’язків».
Окрім наукових дискусій, заплановано ухвалення резолюції, де обґрунтовується важливість вивчення взаємодії між східними та західними культурами в Україні, а також пропонується створити професійну історико-культурологічну асоціацію, яка об’єднає дослідників-сходознавців з країн Причорноморського регіону (України, Туреччини, Кавказу, Балкан). Також заплановано презентаційний огляд майбутніх видань, які торкаються стосунків України і Сходу.
Як повідомляють організатори, під час конференції буде організована виставка літератури, тематика якої дотична питанням, що їх обговорюватимуть під час форуму.
Також планується фотовиставку - експоновані на ній світлини свідчитимуть про докази ісламської присутності на Півдні України з давніх часів.
Конференція розпочне свою роботу 14 грудня о 10:00 за адресою: м. Київ, вул. Івана Кудрі, 33 (метро «Дружби народів»). Контактний номер (063) 561 94 12.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Samsung J7-2017 один из самых ярких представителей класса бюджетных смартфонов Офисная мебель для руководителя - приобретайте лучшее без ограничений! На Тернопільщині біля храму УГКЦ вивісили списки, хто скільки не здав на ремонт Космолот онлайн — лотоматы и живое казино Спортивный топ

Публикации