Розпочався Страсний тиждень за Юліанським календарем

03.04.2018 2:04 12

Розпочався Страсний тиждень за Юліанським календарем

Протягом Страсного тижня вірні дотримуються найстрогішого посту і приділяють відвіданню храмів і молитві ще більше часу, ніж у всі дні Великого посту. Це час безпосередньої підготовки до головного церковного свята – світлого Христового Воскресіння (Великодня).

У Великий Понеділок згадується проклін безплідної смоківниці, що росте на шляху до Єрусалимського Храму, а також Йосип Прекрасний, проданий братами в єгипетське рабство.

Особливо важливими вважаються останні дні перед Великоднем – Великі четвер, п`ятниця і субота. У кожний з них у церквах читаються уривки з Євангелія, що розповідають про страждання Христа, здійснюються особливі обряди і молитви.
У Великий четвер віруючі згадують встановлення на Тайній вечері таїнства причащання Тіла і Крові Христових – Євхаристії (від грецького "подяка").
Велика п`ятниця – найскорботніший день церковного року, тому що саме у п`ятницю Ісус був розіп’ятий і помер на Хресті, спокутуючи людські гріхи. В цей день у храмах встановлюють для вшанування Плащаницю.
У Велику суботу, згідно з ученням Церкви, тіло Христа „перебувало в гробі”. Після уранішнього богослужіння в суботу віруючі освячують паски і яйця та іншу великодню поживу. А увечері збираються в храмах на урочисте богослужіння, щоб зустріти Воскресіння Христове. Цьогоріч Великдень за Юліанським календарем святкуємо 8 квітня.

Читайте також: Великі Понеділок, Вівторок і Середа: їх значення та Богослужіння

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/70667/

Следующая новость
Предыдущая новость

Казино Вулкан 777 приглашает геймеров протестировать новые автоматы Юридичні послуги від висококваліфікованих спеціалістів Мультфильм Алиса в зазеркалье: сюжет, оценки, отзывы Создание и обслуживание мини АЗС Быстрые беспроцентные онлайн кредиты для всех

Публикации