Розпочався Страсний тиждень за Юліанським календарем

22.04.2019 21:49 0

Розпочався Страсний тиждень за Юліанським календарем

Протягом Страсного тижня вірні дотримуються найстрогішого посту і приділяють відвіданню храмів і молитві ще більше часу, ніж у всі дні Великого посту. Це час безпосередньої підготовки до головного церковного свята – світлого Христового Воскресіння (Великодня).

У Великий Понеділок згадується прокляття безплідної смоківниці, що росте на шляху до Єрусалимського Храму, а також Йосип Прекрасний, проданий братами в єгипетське рабство.

Особливо важливими вважаються останні дні перед Великоднем – Великі четвер, п`ятниця і субота. У кожний з них у церквах читаються уривки з Євангелія, що розповідають про страждання Христа, здійснюються особливі обряди і молитви.
У Великий четвер віруючі згадують встановлення на Тайній вечері таїнства причащання Тіла і Крові Христових – Євхаристії (з грецької "подяка").
Велика п`ятниця – найскорботніший день церковного року, тому що саме у п`ятницю Ісус був розіп’ятий і помер на Хресті, спокутуючи людські гріхи. В цей день у храмах встановлюють для вшанування Плащаницю.
У Велику суботу, згідно з ученням Церкви, тіло Христа „перебувало в гробі”. Після уранішнього богослужіння в суботу віруючі освячують паски і яйця та іншу великодню поживу. А увечері збираються в храмах на урочисте богослужіння, щоб зустріти Воскресіння Христове. Цьогоріч Великдень за Юліанським календарем святкуємо 28 квітня.

Читайте також: Великі Понеділок, Вівторок і Середа: їх значення та Богослужіння

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/75527/

Следующая новость
Предыдущая новость

Секреты ухода за волосами Получение американской визы для украинцев быстро и безопасно Где купить справки и дипломы в Украине Критерии выбора казино онлайн Украина: комплексный анализ базовых показателей Как организовать детский праздник – руководство к действию

Публикации