Розлючені монахи УПЦ зламали квадрокоптер полтавського заповідника «Більськ»

25.06.2018 17:03 18

Розлючені монахи УПЦ зламали квадрокоптер полтавського заповідника «Більськ»

Більське городище, на якому працюють представники історико-культурного заповідника «Більськ», розміщене частково на Полтавщині, частково — на Сумщині. На околицях пам’ятки є інші об’єкти. Зокрема і Охтирський Свято-Троїцький монастир УПЦ (МП), що в селі Чернеччина Охтирського району.
— Наші хлопці поверталися додому і для себе знімали пам’ятки культури та архітектури біля монастиря. В якийсь момент вийшли до них монахи і сказали не знімати, бо їм це не подобається. Їм відповіли, що знімають лише краєвиди та захід сонця, а не монастир, — розповів директор заповідника Ігор Корост. — На другий раз вони вийшли і їхній ігумен зламав пульт керування і квадрокоптер загубився. Хлопці його шукали, але так і не знайшли. Дрон дорогий, його вартість 52,5 тис. грн.
Того дня квадрокоптером керував Олексій Коротя. Він розповів, що 17 червня зі своїми знайомими знімав пам’ятки архітектури Охтирки та Охтирського району. Після закінчення зйомок в Охтирці їх повезли до села Чернеччина, де знаходиться Свято-Троїцький монастир. За його словами, події розвивалися наступним чином:
"Під час зйомки пам’ятки архітектури, близько 20:00, з території монастиря вийшли люди і почали бесіду з водієм, який нас супроводжував. Я знаходився на відстані, тому не чув зміст розмови — в цей час я керував квадрокоптером.
Далі кілька людей на чолі з ігуменом накинулися на мене і пошкодили пульт керування. Вони вирвали одну з антен, а також розірвали кабель з’єднання пульту з телефоном. Квадракоптер став практично не керованим. Він самостійно повернувся на точку зльоту, але під час приземлення люди під керівництвом ігумена намагалися розбити його.

Розлючені монахи УПЦ зламали квадрокоптер полтавського заповідника «Більськ»
Ігумен сказав: «Братья, мы не должны допустить, чтобы они забрали квадрокоптер».
Один із моїх знайомих викликав поліцію. Після декількох спроб посадити і забрати техніку я змушений був шукати інше місце для його посадки, щоб зберегти квадрокоптер. Почав спускатися з гори, але люди під керівництвом ігумена почали переслідувати і також швидко спускалися за мною. Над квадрокоптером я повністю утратив контроль. Не керований, він упав у невідомому місці.
Приїхав наряд поліції і почав опитувати людей. Я в цей час намагався знайти квадрокоптер. Водій, який нас супроводжував, під час опитування сказав, що забере мене і повернеться. Його машина проїхала повз мене призупинилась, а потім поїхала у бік виїзду з села з нашими речами.
Після опитування ми повернулися до міста разом з поліцією. 18 червня написав заяву в Охтирському відділку поліції".
За словами Ігоря Короста, пізніше заповідник надав правоохоронцям трек польоту. На ньому чітко видно, що квадрокоптер не залітав на територію храму.
— 19 червня я виїжджав до монастиря як керівник установи. Зайти мені не вдалося — все загороджено парканами та закрито на замки. Після довгих дзвінків мені дозволили одному, по документах потрапити до монастиря. Під час розмови ігумен навіть зізнався, що зламав пульт саме він, але він був у стані афекту. Він вибачився і сказав, що ми повинні все це забути. На наші заперечення, що дрон на балансі установи та коштує грошей, він відповів, що відшкодовувати нічого не буде. Мало того — він заявив, що пульт зламали самі хлопці об його руку, — розповів директор заповідника «Більськ».
На стінах монастиря встановлені відеокамери, які зафіксували все, що відбувалося того вечора. Ігор Корост запропонував ігумену переглянути записи із поліцією, але той відмовився.
— Ми продовжуємо шукати квадрокоптер. Якщо він знайдеться, то ми хочемо, щоби монастир відшкодував його ремонт, а ні — то усю вартість дрону. Ми довго просили на нього кошти — він потрібен нам для роботи. Ми постійно проводимо археологічні розкопки і з його допомогою проводимо розвідку. Через відсутність техніки частина роботи стоїть. Це не дає нам у повній мірі проводити дослідження, — пояснив ситуацію Ігор Корост.
За його словами, у монастирі так і не вдалося ні до чого домовитися. Заповідник надіслав відповідні заяви до поліції, митрополії та єпархії.

Источник

Купить фотообои по лучшей цене Где купить одежду и аксессуары для собак оптом Качественные детали для аппаратов УЗИ от производителя Автомобильная заправочная станция на погранпереходе «Котловка» Рулонные шторы День-Ночь- практичный и удобный атрибут комфорта

Публикации