Робоча група Універсального періодичного огляду Ради з прав людини ООН врахувала скарги УПЦ на Україну

16.11.2017 20:00 12

Робоча група Універсального періодичного огляду Ради з прав людини ООН врахувала скарги УПЦ на Україну

«Українська православна церква (УПЦ) висловила стурбованість з приводу законопроектів № 4128, 4511, 5309 і 1244 про внесення поправок в закон «Про свободу совісті та релігійні організації», які вона вважає такими, що порушують права віруючих і є потенційно небезпечними для міжрелігійного миру в Україні, — зазначено у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, представленому Робочій групі РПЛ ООН. — УПЦ також висловила стурбованість у зв’язку з незаконним захопленням владою деяких своїх церков і майна 61. НУО «Громадський правозахист» (НГП) висловила аналогічну стурбованість і, крім того, згадала випадки ненависницьких висловлювань на адресу представників УПЦ і підбурювання до насильства в їх відношенні».
Стурбованість порушеннями прав УПЦ висловила також неурядова організація ADF International (США), яка є провідним експертом в сфері релігійної свободи в світі, а також ряд інших організацій.
Зокрема, ADF International зазначила, що «Православ’я в Україні розділене на три основні гілки: Українська Православна Церква Московського Патріархату (УПЦ-МП єдина Українська Церква визнана як легітимна іншими Православними Церквами світу), Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП) і Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ)… Тертя і диспути з питань легітимності та ідентичності привели до юридичних зіткнень навколо власності та інших питань, в деяких випадках це призвело до вимагання та соціального розшарування… У зв’язку з цим державі Україна рекомендується захистити право на релігійну свободу всіх громадян і жителів України, забезпечити релігійну гармонію і міжконфесійну толерантність, забезпечити, як юридично, так і практично щоб всі віруючі і групи реалізовували свої права на свободу вираження та асоціації гарантовано у всіх сферах суспільства…».
У даному контексті делегація Греції зазначила, що державі Україна необхідно вжити додаткових заходів для захисту релігійних прав, захисту журналістів та забезпечення права всіх релігійних громад на основі процедур автономії. Делегація Італії підкреслила, що державі Україна необхідно забезпечити вільну діяльність журналістів і правозахисників, а делегація Нідерландів заявила, що злочини проти ЗМІ, журналістів і правозахисників не повинні залишатися безкарними.
Таким чином положення громад УПЦ, а також діяльність їх представників, а також журналістів і правозахисників, що висвітлюють цю проблематику, отримали підтримку на міжнародному дипломатичному рівні з боку держав-учасників наради.
Неурядові правозахисні організації закликали державу Україна забезпечити права віруючих УПЦ.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Выбираем обувь правильно: совет специалиста Стабилизированный мох из Норвегии Екс-депутат Житомирської міськради під виглядом клірика вимагає з людей гроші Деревянные развивающие игрушки: польза и преимущества Виртуальные казино Украины - лучший способ отвлечься от повседневных забот

Публикации