Римо-католики розпочали беатифікаційний процес єпископа Яна Ольшанського

25.02.2019 19:09 18

Римо-католики розпочали беатифікаційний процес єпископа Яна Ольшанського

У 16 роковини відходу до вічності єпископа Яна Ольшанського, 23 лютого, у кафедральному соборі святих апостолів Петра і Павла відправили поминальну Месу. Під час Літургії було оголошено про початок беатифікаційного процесу єпископа Яна Ольшанського, повідомляє CREDO.

Літургію очолив правлячий єпископ Леон Дубравський у співслужінні двадцятьох священиків, які разом з богопосвяченими особами, семінаристами Вищої Духовної семінарії та Лицарями Колумба з’їхалися на цю подію з усієї Кам’янець-Подільської дієцезії.

Проповідь під час Святої Меси виголосив настоятель парафії в Дунаївцях, о. др. В’ячеслав Грумницький. Проповідник зазначив, що у Первісній Церкві день смерті мучеників чи інших визначних свідків віри називали «dies natalis» — день народження для неба. Тому сьогодні ми збираємося не для оплакування чи простого згадування єпископа Яна, але щоб, роздумуючи над його життям, могли ще більше полюбити Ісуса Христа та відкрити наше серце для Нього. Цього єпископ Ян завжди прагнув і на це було спрямоване все його життя. Як продовжив о. В’ячеслав: «Він був не лише проповідником, але й свідком Того, у кого сам увірував. Свідком любові Того, Кого любив понад усе своє життя. Свідком надії».

На завершення Богослужіння єпископ Леон Дубравський зачитав декрет, яким призначив о. Олександра Халаїма постулатором беатифікаційного процесу єпископа Яна Ольшанського терміном на п’ять років з можливістю його продовження.

Після відповідного приготування Конгрегація у справах святих видасть декрет, у якому проголосить героїчність чеснот єпископа і надасть йому титул Слуга Божий. Завдання постулатора — збирати свідчення та інформацію про життя і героїчні чесноти кандидата до беатифікації і написати відповідно positio до Ватикану. Як сказав єп. Леон, можливо, невдовзі на Поділлі з’явиться свій власний святий. Адже як співається у 113 псалмі «бажання грішника зникає, а пам’ять про праведника триває вічно».

Зазначимо, що 14 січня цього року єпископу Яну виповнилося би сто років. З нагоди цього ювілею відбувалася низка подій, зокрема наукова конференція у Інституті Богословських Наук в Городку.

Єпископ Ян Ольшанський народився 14 січня 1919 р. у с. Гута Бродська в околицях міста Броди Тернопільської області. В сім років був записаний до школи, а після її закінчення здав іспити до гімназії в Бродах, яку закінчив у 1938 році. В цьому ж році вступив до Метрополітальної Вищої Духовної Семінарії у Львові, яку закінчив у 1942 році і прийняв сан священика з рук архиєпископа Болеслава Твардовського. Першою парафією, де Ян Ольшанський працював вікарієм, була Качанівка, що знаходилася біля давнього польсько-радянського кордону. Потім, адміністратор Кам’янець-Подільської дієцезії о. Адольф Кукурудзінський, за згодою Архієпископа Митрополити Львівського Болеслава Твардовського, запросив його до своєї дієцезії і призначив адміністратором парафії у Городку (Хмельниччина), одночасно віддаючи під душпастирську опіку ще ряд сусідніх парафій (Фельштин, Кутківці, Купин, Сатанів, Ярмолинці). Після двох років праці у Городку політична ситуація змусила о. Яна Ольшанського до переїзду у Львів, де він виконував обов’язки вікарія при Кафедральному Соборі та храмі Сніжної Богородиці. Після двох років праці у Львові о. Ян Ольшанський знову повернувся в Городок, де працював до 1959 року. У цьому ж році комуністична влада позбавила його права виконувати душпастирську роботу. Однак, після невеликої перерви, отець Ян Ольшанський знову отримав дозвіл на працю у віддаленому від більших осередків селі Маниківці, де у важких умовах працював до 1991 року. 16 січня 1991 р. Святіший Отець Папа Римський Іван Павло ІІ призначив о. Яна Ольшанського єпископом відновленої Кам’янець-Подільської дієцезії. Під опіку єпископа Яна увійшла територія 8 адміністраційних округів південної частини України. Завдяки його зусиллям було створено душпастирські осередки, які пізніше слугувати ґрунтом для створення двох інших дієцезій. У Кам’янець-Подільській дієцезії Його Преосвященство єпископ Ян Ольшанський створив Вищу Духовну Семінарію і відновив діяльність понад 200 парафій. 4 травня 2002 року Святіший Отець Йоан Павло ІІ прийняв прохання єп. Яна Ольшанського про звільнення з посади керуючого єпископа Кам’янець-Подільською дієцезією. Однак, він і надалі залишився пов’язаний з дієцезією — порадою, молитвою та терпінням. Єп. Ян Ольшанський помер 23 лютого 2003 року, на шістдесятому році священства.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/rcc_in_ukraine/74861/

Следующая новость
Предыдущая новость

Основные преимущества проверки на полиграфе Великолепный каталог продукции для детей и их мам Детские игровые площадки, центры, качели Переоденьте салон своего автомобиля в чехлы из экокожи Секреты ухода за волосами

Публикации