Римо-католики відкрили на Вінниччині меморіал мучеників ХХ ст. в Україні

13.09.2018 21:58 12

Римо-католики відкрили на Вінниччині меморіал мучеників ХХ ст. в Україні

Цього року Кам’янець-Подільська дієцезія РКЦ святкує 100-річчя відновлення, а Україна – 80-ту річницю найважчих переслідувань за віру, коли влада закрила майже всі святині, а духовенство намагалася всіляко винищити. 80 років тому відбулася також так звана «польська акція», коли понад півмільйона осіб польського походження заслано до Сибіру й Казахстану; багато з них загинуло тоді в дорозі.
Ідея створення Меморіалу належить отцю Павлу Вишковському, настоятелю Делегатури Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної в Україні та Росії, яке відбудовує та опікується санктуарієм Матері Божої Тиврівської, де й розташований Меморіал. Місце обрано не випадково, адже неподалік, у віддаленій на 20 км Вінниці, колись закатували понад 10 000 вірян.
Меморіал, загальна площа якого 400 м², містить 14 залів – це водночас 14 стоянь хресної дороги Ісуса та його послідовників із України, які не завагалися пожертвувати життям заради Христа. У цих залах можна ознайомитися з реаліями життя в атеїстичному суспільстві, яке намагалася творити радянська влада.
Окрема частина меморіалу – зали, присвячені священикам, ченцям і черницям, які в умовах переслідувань відважно несли місію поширення Євангелія та служили Церкві в підпіллі. Серед експонатів – особисті речі священиків, предмети культу й молитовники, релігійні предмети, які збереглися з часів переслідувань. Особливо цінні свідчення людей, що пережили ті скрутні часи, боролися за віру і не йшли на компроміс зі злом. Багатьох уже немає, однак пам’ять про них залишиться в залах Меморіалу.
На святі відкриття Меморіалу були присутні також ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський, єпископ-помічник Одесько-Сімферопольський Яцек Пиль, єпископ-помічник Львіський Едвард Кава, отець провінціал Павло Зайонц з Польщі, численні священики, богопосвячені особи й семінаристи. Приєдналися до урочистості також генаральний консул Польщі у Вінниці Дам’ян Черчінський, представники обласної та районної адміністрації, селищної ради.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Стильний жіночій одяг за кращими цінами Элитная косметика 3lab Развлечения для азартных игроков на сайте казино Быстро и качественно – ремонт пылесосов Самсунг в Киеве Папа Франциск передав особисту пожертву на побудову собору УГКЦ у Харкові

Публикации