Речник УПЦ КП назвав, кого бачать у цій Церкві на посту Предстоятеля автокефальної УПЦ

23.05.2018 16:03 9

Речник УПЦ КП назвав, кого бачать у цій Церкві на посту Предстоятеля автокефальної УПЦ

Про те, хто може очолити автокефальну Українську Православну Церкву, висловився речник УПЦ КП архиєпископ Євстратій (Зоря) під час веб-конференції на РІСУ на тему: «Українське православ'я за крок до Томосу про автокефалію».

«Безперечно, наша Церква бачить Предстоятелем автокефальної УПЦ Патріарха Філарета, адже він - єдиний серед єрархів, хто має найбільший досвід та суспільний авторитет. Також до керівництва мають увійти ключові особи серед єрархів, які зараз не належать до Київського Патріархату.
Випереджаючи можливі спекуляції, якими полюбляють займатися наші опоненти, хочу підкреслити: жодних застережень, заперечень чи інших умов з боку Константинополя, які би робили неможливим обрання Патріарха Філарета Предстоятелем автокефальної УПЦ - немає.
Хотів би також нагадати, що з точки зору канонічного порядку Патріарх Філарет не був осуджений дійсним церковним судом, належна процедура щодо нього не була дотримана. Тому санкції з боку РПЦ щодо нього є від початку недійсними. Вся належна інформація з цього приводу є у розпорядженні Вселенського Патріархату, в тому числі канонічна апеляція на ім’я Вселенського Патріарха щодо рішення РПЦ.
Також слід підкреслити, що канонічна лінія апостольського наступництва практично всіх ієрархів, які мають скласти автокефальну УПЦ, походить від Патріарха Філарета, і тому є неможливим визнавати цих ієрархів - не визнаючи недійсним рішення РПЦ проти Патріарха Філарета», – сказав архиєпископ Євстратій.

За його словами, остаточно все буде узгоджене після рішення Вселенського Патріарха та Синоду про Томос, коли вестиметься підготовка до його офіційного проголошення.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc_kp/71234/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ракетка для бадминтона Срочный ремонт смартфонов Xiaomi в СкайМи Казино Вулкан 777 приглашает геймеров протестировать новые автоматы Распродажа искусственных елок 2020 на sosna.kiev.ua: успей купить дешевле! Купить экономную упаковку кофе «Якобс»

Публикации