Реставратори мозаїк Софійського собору вперше за 1000 років заглянуть в їх потойбіччя

18.07.2018 10:25 0

Реставратори мозаїк Софійського собору вперше за 1000 років заглянуть в їх потойбіччя

У Софійському соборі почали реставрацію мозаїк, фресок та олійного живопису першої половини ХІ століття. Спершу досліджують поверхню стін, аби виявити пошкодження, після чого почнуть відновлювати зображення.

Основні роботи з реконструкції проводитимуть під самим куполом, на висоті майже 20 метрів.

Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська «Громадському радіо» розповіла, що робота з реставрації мозаїк і фресок унікальна, і такі роботи проводяться в Україні виключно тільки в Софійському соборі, адже тільки тут збережено такий комплекс древніх мозаїк і фресок.

«Зараз розпочалися роботи. Ми плануємо провести прес-конференцію, на якій розповімо, що там побачили наші реставратори, в якому стані є мозаїки, які роботи треба провести, яка технологія цих робіт тощо. Сюжети мозаїк – це медальйони із зображенням Севастійських мучеників. Це найбільший комплекс на двох арках – на північній та на південній в головному трансепті. На північній арці проводилися реставраційні роботи п’ять років тому, і там менший комплекс мозаїк збережений, а тут більший. Проблема Софії та, що шар, на якому зберігаються мозаїки, в багатьох місцях відшарувався від самого тіла споруди, від самого собору. Система реставрації в усьому світі одна – їх підкріплюють спеціальними системами. Реставратори зроблять обстеження, і якщо будуть відчуватися відслойки шару самого тіла споруди, ми попробуємо зробити ендоскопічні дослідження, і вперше за 1000 років заглянемо в потойбіччя мозаїки – як себе веде саме тіло споруди, і що за тим шаром, на якому знаходяться мозаїки», - розповіла Неня Куковальська.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/71856/

Следующая новость
Предыдущая новость

Самые популярные приложения для взлома мобильных игр на Андроид Когда дизайн становится произведением искусства Самое выгодное предложение приобретения сжиженного газа Солнцезащитные очки для будущего лета Самая вкусная пицца в Киеве с доставкой

Публикации