Реліквія, яку донька Ярослава Мудрого Анна відвезла до Франції, повертається в Україну

20.12.2018 17:27 6

Реліквія, яку донька  Ярослава Мудрого Анна відвезла до Франції, повертається в Україну

21 грудня о 15.00 у Національному заповіднику «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24, Національний заповідник «Софія Київська», Будинок митрополита (2 поверх) відбудеться прес-конференція щодо підготовки до друку першого в Україні видання факсимільного типу «Реймського Євангелія».

Унікальну пам’ятку доби Київської Руси-України до Франції привезла київська княжна Анна Ярославна. «Реймське Євангелія» — це найдавніша збережена вітчизняна книга з бібліотеки Ярослава Мудрого у Софії Київській. Донька Ярослава Анна близько 1050 р. вийшла заміж за короля Генріха І Капетінга, а дорогоцінна книга увійшла до її посагу.

Досі в Україні не було жодного повного факсимільного видання «Реймського Євангелія». Українські дослідники і зараз не мають належного доступу до цього надзвичайно цінного рукопису, адже він зберігається у муніципальній бібліотеці міста Реймса у Франції.

Щоб повернути на батьківщину цю рукописну пам’ятку, Національний заповідник «Софія Київська», видавництво «Горобець» та муніципалітет міста Реймс підписали тристоронню угоду і приступили до підготовки першого повного видання факсимільного типу «Реймського Євангелія». Також варто зазначити, що друк буде здійснено виключно за благодійний кошт.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/announcements_events/74003/

Следующая новость
Предыдущая новость

В игровые автоматы играть бесплатно Необходимые жидкости для очиски двигателя Перевозка грузов в самые короткие сроки Дымоходы для разных видов твердотопливных котлов Новые игровые машины в знаменитом клубе Вулкан

Публикации