Релігійні діячі та правозахисники спільно протидіятимуть релігійним переслідуванням в окупованих Криму і Донбасі

11.12.2019 14:39 3

Релігійні діячі та правозахисники спільно протидіятимуть релігійним переслідуванням в окупованих Криму і Донбасі

Учасники Круглого столу з релігійної свободи домовилися співпрацювати у напрямку протидії гуманітарним наслідкам російської агресії проти України.

План спільних дій покликаний зупинити релігійні переслідування на окупованих Росією українських територіях Криму і Донбасу, повідомляє ReligiousFreedom.in.ua

Передбачається спільна робота релігійних діячів і правозахисників у сфері документування нових випадків переслідування свободи релігії на окупованих територіях України та оперативного інформування про них міжнародних організацій.

Учасники Круглого столу також докладатимуть зусиль задля звільнення всіх українських громадян, безпідставно засуджених у Росії чи полонених на окупованих територіях унаслідок російської агресії, а також задля їх подальшої ресоціалізації.

Зокрема, План спільних дій пропонує вивчити наявний досвід системи патронажу релігійних і громадських організацій над родинами полонених та ув’язнених унаслідок російської агресії: душпастирська опіка, психологічна допомога, працевлаштування, відновлення документів, вирішення побутових проблем, тощо. На його підставі надалі передбачається реалізувати пілотний проект на прикладі кількох родин, за результатами якого поширювати найкращі практики патронажу на ширше коло релігійних організацій і родин постраждалих.

Також будуть організовані зустрічі з парламентськими фракціями за участі людей, звільнених із полону, з метою підтримки законопроекту № 0892, спрямованого на встановлення кримінальної відповідальності за злочини проти людяності та приведення відповідальності за воєнні злочини у відповідність до міжнародного права.

Одним із перших заходів, передбачений Планом, буде організовано майстерню «Як документувати релігійні переслідування на окупованих територіях України». Майстерня відбудеться у середу, 11 грудня, в Києві в рамках правозахисної неКонференції, яку щороку організовує Центр громадянських свобод.

Олександр Заєць, модератор Круглого столу, голова правління Інституту релігійної свободи сказав: «Документування і поширення (в допустимому обсязі) інформації про релігійні переслідування важливо для того, щоб ці злочини не залишилися непоміченими та безкарними, щоб зусиллями міжнародного співтовариства захистити життя і права віруючих, сприяти відновленню релігійної свободи і поверненню церковного майна».

Учасники майстерні зможуть отримати знання з методології документування фактів релігійних переслідувань, їх безпечного зберігання і способів поширення в тій мірі, щоб не зашкодити віруючим на окупованих територіях України, але допомогти захистити їхні права.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/freedom_of_conscience/78138/

Следующая новость
Предыдущая новость

УГКЦ проводить «Козацький гарт» у виховних колоніях України Быстрые заработки на азартных играх Курсы дизайна интерьера для начинающих Иконостас по индивидуальному заказу и коллекция готовых изделий Лучшие способы укрепления склонов

Публикации