Релігійний огляд: Позиція Афону щодо ПЦУ та призначення нового камерленга Римо-Католицької церкви

23.02.2019 4:29 6

Релігійний огляд: Позиція Афону щодо ПЦУ та призначення нового камерленга Римо-Католицької церкви

Ганна Трегуб

"Український тиждень", 21 лютого 2019

Афон підтримує позицію Вселенської патріархії щодо ПЦУ

Представники Афону 11 лютого, як повідомляє Romfea.gr , на спільній зустрічі спільноти чітко висловили свою позицію з приводу тиску на Святу Гору з боку Росії щодо українського питання. Афонські монахи, зокрема, висловили повну консолідацію позицій зі Вселенським Патріархом, до канонічної юрисдикції якого належить Свята гора Афон: «Ми залишаємося на стороні Вселенського Патріархату і не будемо миритися з його приниженням».

Зустріч Святої Спільноти відбувалась у закритому непублічному форматі. На ній було розглянуто проблему суперечок, що виникли між предстоятелями Помісних Православних Церков, а також на Афоні. Представники гори Афон пояснили, чому залишаються на стороні Вселенського Патріархату: «Тому що еллінізм і Вселенський Патріархат мають першість в Православ'ї».

Проте було висловлене спільне бажання наразі утримуватись від публічних заяв, щоб не викликати неправильних тлумачень, і було вирішено почекати, поки не створяться відповідні умови для винесення остаточного рішення з приводу України. Представник святогірської братії в коментарі Romfea.gr сказав: «Важливо зберегти єдність Святих монастирів і надати всім чітке послання, що ніхто не зможе використовувати Афон. Афон для всіх. Ми хочемо зберегти мир і єдність Церкви. Але як Афон, ми не дозволимо, щоб еллінізм і Вселенський Патріархат було принижено». Представник святогірської братії також додав: «Свята спільнота має достатньо мудрості та досвіду, щоб Афон не був інструментом і важелем тиску заради чужих цілей».

Римська Курія отримала нового камерленга

Як повідомляє портал Vatican news, у четвер, 14 лютого, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Римський Франциск призначив кардинала Кевіна Фаррелла, Префекта Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, камерленгом Святої Римської Церкви.

Камерленг Святої Римської церкви є главою Апостольської палати, органу Римської Курії католицької церкви. У Середньовіччя Апостольська палата відігравала роль фінансового органу управління, однак з часів папи Пія X, вона уповноважена розпоряджатися майном Святого Престолу лише під час Sede vacante ( період, у який Святий Престол не зайнятий легітимним головою церкви (тобто в період між смертю Папи Римського і обранням нового глави Святого Престолу і Римсько-католицької церкви).

До обов’язків камерленга належить адмініструвати матеріальні блага Апостольської Столиці, коли Папа є відсутнім, а також під час вакантності Папського престолу. У випадку смерті Папи саме камерленг має її підтвердити та займається організацією похорону. З настанням Sede Vacante він опечатує папські апартаменти, анульовує печатку та знищує так званий «Перстень рибалки». До обрання нового Наступника святого Петра, разом з трьома кардиналами-помічниками, які щодня обираються шляхом жеребкування, займається вирішенням поточних справ Церкви.

Від 20 грудня 2014 року цю посаду займав кардинал Жан-Луї Торан, Президент Папської Ради з питань міжрелігійного діалогу, який 5 липня 2018 року відійшов до вічності. Віце-камерленгом є призначений того ж дня архиєпископ Джамп’єро Ґлодер, Президент Папської Церковної Академії.

У Німеччині меншає протестантів та католиків

Як повідомляють World Religion News із покликанням на дослідження Дослідницький центр Pew, рівень тих, хто відходить від релігії, зростає серед нинішніх німців. Так протестанти складали 59% населення країни у 1950 році. Католики (37% населення) становили значну меншість. Наступні 60 років змінили релігійну демографію. Коли йдеться про протестантське населення, то рівень тих, хто в Німеччині сповідує таку форму християнства, скоротився на 30%, тоді як католицька громада скоротилася на 7 відсотків. Дослідницький центр Pew оптав дорослих німців про їхню теперішню релігійну належність та деномінацію, в якій вони були виховані. Серед 45% вихованих в католицизмі 43% продовжують практикувати цю телігіну традицію.

На момент 2010 року 30 відсотків німців ідентифікували себе як релігійно неафілійовані особи. Нині кількість цієї групи є вищою, і поповнюється вона завдяки колишнім католикам і протестантам. На момент 1950 року лише 4% німців зараховували себе до такої групи. Різкий спад протестантизму має історичне коріння, яке сягає часу розділу Німеччини на Східну та Західну. Так у Східній Німеччині протестантизму за чотири десятиліття комуністичного режиму було маргіналізовано, переслідувано та репресовано, що сильно по ньому вдарило.

Іслам та цифрові технології

За останній місяць, як повідомляє Religion News Service, мусульманський мобільний додаток для знайомств Muzmatch, заснований 2014 року, охопив 1 мільйон користувачів по всьому світу. Співзасновники так званих цифрових інструментів халяль знайомств стверджують, що принаймні 15 000 користувачів одружилися після зустрічі через Muzmatch. І десятки інших варіантів, від Salaam Swipe до Minder, набирають обертів серед молодих мусульман, які прагнуть знайти партнера життя, залишаючись у межах своєї віри.

Для багатьох молодих мусульман це альтернатива практиці, коли пару своїм дітям обирали їхні батьки чи родина, дає змогу особисто обговорити важливі питання спільного подальшого життя, як-от бажання чи небажання мати дітей тощо. Варто зазначити, що шлюби за домовленістю між батьками майбутнього подружжя, а не з волі нареченого та нареченої не є релігійним приписом ісламу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/monitoring/society_digest/74817/

Следующая новость
Предыдущая новость

Широкий выбор разных семян Сыграйте в бесплатные игровые аппараты на сайте онлайн казино klub-Vulcan-24 Лучшее предложение от игрового клуба Индивидуальный трансфер из аэропорта «Суварнабхуми» Здоровье всей семьи: пресс для яблок и вакууматоры для дома

Публикации