Рада підтримала законопроект про реабілітацію жертв комунізму

16.03.2018 19:43 0

Рада підтримала законопроект про реабілітацію жертв комунізму

За це ухвалення законопроекту проголосували 237 народних обранців.
"Ухвалення цього законопроекту відновлює справедливість – адже він знімає тавро "ворогів народу", "вбивць", "шпигунів", "диверсантів" з тих людей, які боролись за незалежність України. Цими змінами Україна нарешті дає можливість відновити справедливість морального характеру перед тими, хто боровся за незалежність, - коментує рішення народних обранців перший заступник голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак. - Законопроект про реабілітацію жертв комуністичного тоталітарного режиму є логічним продовженням декомунізації та переосмисленням нашого минулого. Це важливі висновки, які ми усі маємо зробити для того, щоб будувати нове майбутнє України – з власною історією та героями".
Аліна Шпак акцентувала, що вводиться категорія потерпілих від репресій - родичів людини, яка була репресована комуністичним режимом.
Також запропонована нова процедура реабілітації, що максимально враховуватиме усі обставини здійснення репресії проти конкретної особи - це регіональні комісії з реабілітації при обласних державних адміністраціях, які збиратимуть документи.
Спершу комісії збираютимуть документи. Далі відбуваєтиметься попередній розгляд та передача пакету документів та пропозицій до Національної комісії з реабілітації. Відтак Національна комісія з реабілітації при Українському інституті національної пам’яті розглядатиме отримані матеріали та прийматиме рішення про реабілітацію.
Проект закону розроблено Українським інститутом національної пам’яті, народними депутатами України та громадськістю.
11 липня 2017 р. проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" був прийнятий Верховною Радою України у першому читанні. 26 лютого 2018 року Комітет Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю за результатами розгляду та опрацювання правок народних депутатів України рекомендував ухвалити законопроект у другому читанні та в цілому.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Самые красивые соборы Европы: когда можно будет их посетить Глава УПЦ КП підтримав ініціативу групи депутатів розпочинати робочий день парламенту з молитви Селяни за власний кошт ремонтують унікальну церкву Чернігівщини Де відпочивати на Закарпатті? Быстрый обмен с Киви на Приват

Публикации