ПЦУ та УПЦ МП спочатку мають визнати право на існування іншої, а згодом — почати співпрацювати, - Кирил Говорун

30.12.2019 10:51 0

Нова влада задекларувала свій нейтралітет щодо всіх українських релігійних конфесій і юрисдикцій. Це добре, оскільки в українському суспільстві ще дуже довго будуть існувати як мінімум дві канонічні православні юрисдикції – українська автокефальна і московська. Справа держави – припиняти сварки між ними, залишаючись нейтральною і не схиляючись ні до однієї з них, пише професор університету Лойола Мерімаунт (Лос-Анджелес), архимандрит Кирило Говорун у своєму матеріалі для DT.UA.

"Державі слід пам'ятати, чому виникла необхідність в українській автокефалії: через російську агресію та активну або пасивну співпрацю з агресором єдиної на той час канонічної церкви в Україні. Водночас, зберігаючи нейтралітет, держава не повинна підморгувати ані лівим, ані правим оком — жодній із українських юрисдикцій", – зазначаєархимандрит.

Українська помісна Церква була мрією не тільки Порошенка, але і Кравчука, Кучми, Ющенка – тому, що церковна монополія легше піддається державному контролю, на відміну від конгломерату всіх українських церков. Тому, зазначає Говорун, не варто сумувати від того, що спроба створити таку монополію виявилася невдалою. Роль держави – бути нейтральною і вирішувати конфлікти між Церквами, не дозволяючи їм перерости у щось більш небезпечне на релігійному ґрунті.

"В Україні ще багато років співіснуватимуть принаймні дві канонічні православні юрисдикції: московська й автокефальна. Єдина проблема у їхньому співіснуванні — це сварки між ними. Держава повинна контролювати не самі ці юрисдикції, а щоб вони не порозбивали одна одній голову. Тому всю увагу слід приділяти тому, щоб дві православні Церкви спочатку визнали право на існування іншої, а згодом — почали співпрацювати. Будь-які спроби дифамації чи насильства держава мусить припиняти з допомогою тих правових інструментів, які в неї є. З погляду держави, всі юрисдикції і кожен ієрарх мають бути рівними перед законом, і рівними, в тому числі, у підзвітності закону", – резюмує автор.

Докладніше про проблематику постмайданних відносин держави, суспільства і Церкви, а також про те, як повинні були б виглядати ці відносини читайте в матеріалі архимандрита Кирила Говоруна "Трикутник рівноваги" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/78364/

Следующая новость
Предыдущая новость

Твойслот как один из информационных азартных ресурсов Основые тренды в тайской косметики 2018 Вас интересует создание видеоконтента? Рекомендуем обращаться в компанию «Cinema Friends Production»! Лечебный гриб линчжи по оптимальной цене Подробно о системах видеонаблюдения - как выбрать правильную

Публикации