ПЦУ створила місію допомоги українським політв’язням

10.02.2019 12:12 0

ПЦУ створила місію допомоги українським політв’язням

На першому засіданні Священного Синоду Православної Церкви України була створена православна місія допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі, повідомляє Радіо Свобода.

«Ця місія буде робити все задля того, щоб ці хлопці повернулися, і тут разом ми з Романом (Сущенком – ред) могли відсвяткувати його наступний день народження. Я в це вірю, бо Господь може це втілити, якщо ми будемо мати глибоку віру і будемо молитися до нього за це», – зазначив Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

Цією місією керуватиме архиєпископ Сімферопольський і Кримський Климент. Це призначення має підсилити його позицію, надати певне юридичне право і посаду для можливості звернень в різні установи, розповів предстоятель ПЦУ.

«Архиєрей Климент це робив із власної ініціативи, як архиєрей, який перебуває на окупованій території. Думаю, він найкраще розуміє тих хлопців, бо він перебуває і в духовній окупації, і в окупації на території Криму, і для нього це є певним сенсом життя. Він це робить добровільно, їздить навіть на територію Росії, намагається відвідати, йому на цьому шляху роблять багато перепон, але не дивлячись на це, він впевнено працює в цьому напрямі», – сказав першоєрарх.

Зараз йде робота над створенням статуту цієї місії, в якій будуть прописані права та обов’язки її голови.

Митрополит Епіфаній відповів на питання від Радіо Свобода, чи уявляє він діалог з РПЦ щодо звільнення українських політв’язнів.

«Позаминулого року Всеукраїнська Рада Церков зверталася до Патріарха Кирила, до Путіна із проханням сприяти та допомагати, тобто прийняти рішення, бо це від них залежить. Нещодавно Всеукраїнська Рада Церков також зверталася до керівництва як російської держави, так і Російської Церкви з проханням сприяти, відпустити, ухвалити рішення», – розповів Предстоятель ПЦУ.

За його словами, Українська Церква вірить, що її «голос буде почутий, і ці хлопці повернуться з політичного ув’язнення».

За даними МЗС України, Росія незаконно утримує понад 70 українців. До цього числа не входять 24 українські моряки, захоплені Росією біля Керченської протоки наприкінці листопада 2018 року.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/74653/

Следующая новость
Предыдущая новость

Сердце дома не кухня, а камин Преимущества развивающих деревянных игрушек Игровые автоматы: особенности разных категорий! Инновации в области химической защиты Где купить бутсы в Киеве?

Публикации