Про депортацію єп. Гедеона (Харона)

15.02.2019 6:52 0

Про депортацію єп. Гедеона (Харона)

Вчора в аеропорті "Бориспіль" було затримано та депортовано єпископа УПЦ (МП) Гедеона (у миру Юрій Самуїлович Харон). За офіційною версією у нього вилучили паспорт, оскільки він має громадянство інших країн.

Відповідно до чинного законодавства не передбачено санкцій, якщо громадянин України отримає інше громадянство. Однак, якщо людина хоче набути українське громадянство, то повинна відмовитись від інших. Харон цього не зробив.

Він сам зізнавався, в інтерв'ю, що у нього є американське громадянство. Також у нього є закордонний російський паспорт, отриманий у посольстві РФ у Києві. Відповідно до сервісу перевірки російського головного управління міграції цей документ не є недійсним. Моя версія - він продовжив строк дії цього паспорту.

Громадянство України Харон набув в обхід Комісії з питань громадянства при Президентові України. Про це свідчить офіційна відповідь АП на запит народного депутата Ігоря Луценка. Це стало можливим на підставі ст. 8 Закону "Про громадянство України". Ю.С. Харон отримав український паспорт за територіальним походженням... на Волині. При тому, що народився та виріс він в Одесі, а його біографія з Волинню ніяк не перетинається. Підозрюю, що мав місце хабар, однак підтвердити це не можу.

Його український паспорт ще раніше було визнано не дійсним. Зараз же його конфіскували. Харон не вважається громадянином України, а тому повинен дотримуватися норм в'їзду для іноземних релігійних діячів. ,

Для в'їзду на територію України, єпископ Гедеон (Юрій Самуїлович Харон), як іноземний громадянин, повинен отримати запрошення від релігійної організації, а також узгодити свій візит з державою. Це пряма вимога ст. 24 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації".

Оскільки відповідних документів у нього не було, його і не пустили до України. Якби його пустили - це було би порушенням діючого законодавства.

Гарне питання звідки повернувся Харон? Він був у США, та розповідав конгресменам які люті гоніння на Московський патріархат (у версії самого Харона УПЦ) тут відбуваються. Він також подавав свою версію історії України, у якій власне самій Україні та українцям немає місця, проте є "трієдіний рускій народ".

Ще у біографії єп. Гедеона були незаконні оборудки з землею, дорогі автівки (у монаха, який дав обітницю нестяжання), торгівля тютюном та алкоголем у тюрмах, елітна нерухомість.

В УПЦ (МП) вже розкручують тези про "гоніння". Однак чи притягнення до відповідальності за очевидне порушення закону є гонінням? Якщо так, тоді гонимими слід визнати усіх злодіїв, а не тільки одного.

Варто почитати: «Житіє моє…»: декілька уточнень до біографії нового єпископа УПЦ (МП)

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/blog/74713/

Следующая новость
Предыдущая новость

Духовенство УПЦ взяло участь у святкуванні дня слідчих органів РФ у Сімферополі Политики и духовенство УПЦ пришли к выводу: «Продолжение насильственного втягивания Украины в европейское сообщество является преступлением» Диагностика и ремонт турбины любой сложности Заказать грузоперевозки от надежного перевозчика Фонд “Папа для України” надав 500 тисяч євро на проекти відбудови Донбасу та соціального захисту переселенців

Публикации