Противники ПЦУ відпрацьовують гроші Кремля, - релігієзнавець про позов щодо Томосу

29.03.2019 3:38 0

Противники ПЦУ відпрацьовують гроші Кремля, - релігієзнавець про позов щодо Томосу

Противники надання Україні Томосу про автокефалію не стільки хочуть відмінити створення Української Православної Церкви, скільки відпрацьовують гроші Кремля.

Про це в ефірі "Прямого" заявив релігієзнавець Дмитро Горєвой.

"Така оцінка суду була передбачувана, тому що Президент діяв відповідно до законодавства. В профільному законі про свободу совісті є така стаття, де вказано, що державні органи мають повноваження сприяти налагодженню контактів між українськими релігійними організаціями і закордонними релігійними центрами. І от ця угода і є таким сприянням тому, щоб Вселенський Патріархат як закордонний релігійний центр визнав українські релігійні організації. Тут все було чітко зроблено по закону і немає підстав, щоб це рішення оскаржувати", - наголосив експерт.

Він додав, що Московський Патріархат як через свої церковні інституції, так і через кишенькові громадські організації, проросійських народних депутатів намагається скасувати надання Україні Томосу.

"Депутати з "Опозиційного блоку" подають в Конституційний суд подання, щоб скасували постанову парламенту, різні громадські організації подають в суд, щоб скасували угоду, УПЦ МП подала в суд, щоб скасувати експертизу Мінкульту щодо перейменування Церкви. Хоча всюди як в угоді, так і в постанові та експертизі все робиться відповідно до законодавства і перспектив у цих позовів взагалі нема. Я думаю, що ця діяльність спрямована не завжди на якесь реальне призупинення процесу, як на відробляння грошей, які виділяє Кремль", - переконаний Горєвой.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/75236/

Следующая новость
Предыдущая новость

На Чернігівщині село проголосило перехід з Московського Патріархату в Київський Стильний жіночій одяг за кращими цінами Рулонные шторы День-Ночь- практичный и удобный атрибут комфорта У парафії УАПЦ на Львівщині одразу 60 дітей приступили до першої сповіді Греко-католицький священик ініціював клуб любителів-мотоциклістів і став членом Товариства байкерів-священиків Угорщини

Публикации