Прокуратура Запорізької області розслідує дії представників УПЦ і організації «Радомир» щодо розпалювання релігійної ворожнечі

11.01.2018 20:44 3

Прокуратура Запорізької області розслідує дії представників УПЦ і організації «Радомир» щодо розпалювання релігійної ворожнечі

"11.01.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) стосовно вчинення окремими представниками Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ-МП), ГО «Союз православний «Радомир» та іншими невстановленими особами умисних дій, спрямованих на розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, що спричинили тяжкі наслідки у вигляді виникнення сутичок та масових заворушень в Запорізькій області та інших регіонах України", - йдеться на сайті прокуратури.
"Встановлено, що представники Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату допускають вибірковий підхід до здійснення релігійних обрядів, надаючи перевагу тим особам, які проходили обряди хрещення саме в УПЦ-МП, чим ображають почуття громадян у зв’язку з їх релігійними переконаннями", - зазначає прокуратура, очевидно, маючи на увазі відмову духовенства УПЦ (МП) відспівувати немовля, яке батькі хрестили в УПЦ Київського Патріархату.
"Указані особи засуджують спілкування представників церкви українською мовою, чим принижують національну честь громадян України", - повідомляє далі прес-служба прокуратури. Очевидно, що тут мається на увазі інцидент на зборах Запорізької єпархії УПЦ (МП), коли священику не дали виступити українською мовою.
"Крім того, деякі представники указаних релігійних організацій останнім часом допускають висловлювання за єдність слов’янських православних народів під духовним наставництвом Російської православної церкви (РПЦ). Серед прихожан храмів розповсюджується інформація про необхідність об’єднання України з Росією та засуджується Європейський напрямок розвитку нашої держави, засуджується проведення антитерористичної операції, а також виправдовуються агресивні дії Російської Федерації по відношенню до України, - зазначає прес-служба прокуратури. - З метою забезпечення швидкого та ефективного дослідження обставин, з огляду на резонансність події, розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено слідчому відділу Управління Служби безпеки України в Запорізькій області за процесуального керівництва групи прокурорів прокуратури Запорізької області".
Досудове розслідування триває, наразі проводяться першочергові слідчі дії.
Нагадаємо, що за попередніми даними, представники ГО «Союз православний «Радомир» напали на учасників флешмобу "Принеси ляльку" біля храму УПЦ (МП) 6 січня в Запоріжжі. Потерпілий (перелом руки) разом з товаришем приніс іграшку під храм в знак солідарності з батьками загиблої дитини, яку священик відмовивися відспівувати і навіть заявив, що хрещених в Київському Патріархаті дітей чекає швидка смерть.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Играть в онлайн казино Reel Emperor Особенности модульного строительства в России Водка Finlandia в тетрапаках: история бренда, интересные факты и лучшие предложения для покупки П'ятидесятники України апробують нову навчальну програму для місіонерів Советы для обретения счастья

Публикации