Примхи Філарета є однією з причин призупинення визнання ПЦУ — релігієзнавець

15.05.2019 1:32 0

Богдан Буткевич

"Українське радіо", 14 травня 2019

Примхи почесного патріарха Філарета, насамперед, щодо існування Української православної церкви Київського Патріархату, є однією з причин, чому процес визнання Православної церкви в Україні призупинився, переконаний релігієзнавець Юрій Чорноморець. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

"Української православної церкви Київського Патріархату не існує. Перед початком Об’єднавчого собору всіма владиками було підписано рішення з 5 пунктів, у тому числі і про ліквідацію Київського Патріархату і про те, що всі структурні підрозділи Київського Патріархату передають Православній церкви України", — зазначив Юрій Чорноморець.

Релігієзнавець зазначив, що відновлення Київського Патріархату як окремої структуру призведе до розколу.

"Якщо відновлювати Київський Патріархат як окрему структуру, то це розкол. Якщо внести пропозицію про те, що Православну церкву в Україні оголосимо зараз Патріархатом і почесний патріарх стане справжнім патріархом, а не просто першим членом Синоду, то за цю пропозицію немає голосів", — сказав він.

Релігієзнавець додав, що Вселенський патріарх Варфоломій може зібрати церковний суд, який оцінить дії Філарета.

Чорноморець також зауважив, що така поведінка почесного патріарха Філарета є проявом його особистих ревнощів, які не є аргументованими.

"Це особисті ревнощіпочесного патріарха Філарета. У його риториці не існує жодного аргументу, і до нього ніхто не пристає. Разом з тим, до нього зберігають повагу до всіх тих справ, які він робив у всі попередні роки", — прокоментував він.

Релігієзнавець наголосив, що "примхи патріарха Філарета є однією з причин, чому процес визнання Православної церкви в Україні призупинився. Такої поведінки у жодній країні світу не було. Якщо людина йде у відставку, то вона йде на відпочинок і мовчить".

Як повідомляється, почесний патріарх Православної церкви України Філарет 9 травня заявив, Українська православна церква Київського Патріархату, патріархом якої він був, ще існує.

Нагадаємо, на Об'єднавчому соборі 6 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій передав Митрополиту Київському та Предстоятелю Православної церкви України Епіфанію Томос про автокефалію Православної церкви України.

15 грудня минулого року на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Епіфанія предстоятелем Православної церкви України та прийняли статут новоствореної Православної церкви України.

Прослухати повну версію.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/monitoring/society_digest/75792/

Следующая новость
Предыдущая новость

Купить террариум можно и в интернет магазине Политики и духовенство УПЦ пришли к выводу: «Продолжение насильственного втягивания Украины в европейское сообщество является преступлением» Еврейская шакшука на завтрак - это то, что от вас точно не будут ждать ваши близкие Онлайн-казино PointLoto – лучшие азартные развлечения для геймеров Стоматология Люми-Дент в Киеве на Оболони

Публикации