Прикарпатська майстриня з обмеженими можливостями вперше виставила вишивані ікони

15.05.2019 7:32 0

Прикарпатська майстриня з обмеженими можливостями вперше виставила вишивані ікони

Вишиті бісером та нитками яскраві і життєствердні ікони Тамари Стефінин можна побачити та придбати в Івано-Франківському обласному художньому музеї. Виставка «Тобі, Господи!» діє з 10 до 31 травня.

Унікальність експозиції у тому, що її авторка інвалід з дитинства - обмеженість руху рук та ніг. Зараз вона увесь час в інвалідному візку.

«Вирішила займатися вишиттям, щоб якось фізично відновлюватися, - ділиться Тамара. – Адже мої руки погано працювали. Молилася, читала Біблію. Одного разу побачила в журналі схему ікони «Різдво Ісуса» і захотіла її вишити».

виставка-2.jpg

Як каже дівчина, майже відразу відчула добрий результат – краще почали рухатися руки, покращилося самопочуття, бо від кожної вишитої роботи отримувала величезне задоволення – з’явився певний сенс у житті. «Під час роботи обов’язково сповідалася та причащалася, - наголошує вона. – До кожної ікони підхід дуже серйозний та відповідальний. Звичайно, все давалося дуже непросто, через стан здоров’я, але кожна робота – це для мене справжнє велике чудо, тому я справді щаслива».

Схеми-сюжети для ікон майстриня, зізнається, обирає інтуїтивно – яка сподобається. Але кольори вже обирає завжди самостійно, не зважаючи на схему. Каже: «Кольори мають бути яскраві і світлі як моя душа».

виставка-3.jpg

У доробку Тамари, починаючи з 2000 року, до 70 вишиваних ікон. Також одяг – сорочки і плаття. На одну ікону вона витрачає приблизно місяць, якщо вишиває бісером, нитками – до трьох місяців.

Свої вироби майстриня дарувала, бо не хотіла продавати – кожна ікона ставала надто близькою для душі. Тепер знайомі переконали все ж не ховати свою працю і виставити на загальний огляд. І вже з першого дня роботи Тамари Стефінин отримали схвальні відгуки від фахівців і відвідувачів виставки.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religion_and_culture/75784/

Следующая новость
Предыдущая новость

Создание и обслуживание мини АЗС Гранитные памятники и изделия декора в Киеве от производителя Легкие победы для всех решительных участников Качественное теплотехническое оборудование от фирмы Opeks Energy Лазерная стоматология в Полтаве

Публикации