Прес-секретар Парубія пропонує передати храм-музей "Діорама Битва за Дніпро" ПЦУ

13.03.2019 14:00 3

Прес-секретар Парубія пропонує передати храм-музей

Андрій Ковальов, прес-секретар голови Верховної Ради України, закликає передати храм-музей Другої світової війни "Діорама Битва за Дніпро" у Переяславі Київської області для використання Православній Церкві України, повідомляє "Релігія в Україні".

"Це просто жах! - пише Андрій Ковальов у Фейсбуці. - У центрі Переяслава на Київщині у Вознесенському соборі, збудованого у 1700 році за гроші великого нашого гетьмана Івана Мазепи, досі знаходиться совєцькій музей "Діорама Битва за Дніпро". На 28 році Незалежності України легендарний Вознесенський собор, у якому служив видатний єпископ Захарія (Корнілович), храм у якому зберігалося легендарне Пересопницьке євангеліє, досі музей "Вєлікой отечественной войни"! Сам собор і особливо дзвіниця ззовні доведені до катастрофічного стану. Дзвіниця ще нещодавно була обгороджена аварійною стрічкою. Штукатурка облуплена, обдерта маківка купола. Я мовчу, що в музеї побуту під відкритим небом у Храмів святої Параскеви П'ятниці перевезеної з села В'юнище, досі міститься Музей космонавтики. Все як у найлютіші часи совєцького державного богоборства!".

Ковальов переконаний, що Вознесенський собор має бути переданий громаді Православної Церкви України, "яка вже багато років за це бореться". Він закликає Міністерство культури провести реорганізацію цього музею у православній святині.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/temples_church_property/75044/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшие потолочные светильники в детскую комнату Гадания онлайн стали реальностью Посуда Berghoff – качество, удобство, стиль Проточные фильтры высокого качества Широкий выбор качественных ювелирных изделий с доставкой по всей стране

Публикации