Прем’єр-міністр України підтримав ініціативи Ради Церков на захист сім’ї та дітей

23.02.2019 20:31 0

Глава Уряду та Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій домовилися продовжувати співпрацю з метою підвищення рівня державної сімейної політики.

Тема захисту сімей і дітей стала однією з ключових під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та глав конфесій, яка відбулася 22 лютого в Клубі Кабінету Міністрів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Головуючий у ВРЦіРО, Головний рабин м. Києва та України Яків Дов Блайх у привітальному слові відзначив, що з часу попередньої зустрічі з Прем’єр-міністром налагодилася плідна взаємодія з його офісом. Постійний діалог та співробітництво Секретаріату Кабінету Міністрів та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій сприяють вирішенню багатьох важливих практичних питань.

Митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, звернув увагу глави Уряду на велику кількість розлучень в Україні і, як наслідок, проблему виховання дітей лише одним із батьків, необхідність ліквідації всіх дитячих інтернатів на користь розвитку сімейних форм виховання сиріт, створення належних соціальних і економічних умов для збереження вагітностей.

“Тому Всеукраїнська Рада Церков наголошує на необхідності підвищити рівень державної сімейної політики в українському Уряді, що можна реалізувати шляхом створення окремого центрального органу виконавчої влади або посади Урядового уповноваженого з сімейної політики”, – наголосив Митрополит Епіфаній.

У відповідь на це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував об’єднати зусилля урядовців і релігійної спільноти задля розробки державної програми щодо підтримки сім’ї та дітей. Він підкреслив, що відповідні витрати слід передбачити під час бюджетного планування на наступні 3 роки.

Єпископ Української Греко-Католицької Церкви Богдан (Дзюрах) звернув увагу на проблематику комерційного сурогатного материнства. Він підкреслив, що це питання має суттєву психологічну та морально-етичну складову, що пов’язане з завданням шкоди як новонародженій дитині, так і її матері.

“Йдеться не лише про сприйняття дитини як товару, але й про знищення гідності людини та завдання їй глибоких психологічних травм”, – додав єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький.

За його словами, згідно умов договорів, які пропонують жінкам підписати, дитина розцінюється, як товар, яку у разі якихось недоліків матір змушують абортувати або заплатити величезний штраф.

Голова Уряду доручив опрацювати цю проблематику та розробити пропозиції, спрямовані на упорядкування цієї сфери.

Президент Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк відзначив також важливість упровадження в навчальний процес програм з підготовки до подружнього життя та відповідального батьківства. На його переконання, така просвітницька робота серед молоді могла б уберегти їх від багатьох помилок і дозволила уникнути багатьох негативних соціальних проблем, у тому числі зменшити кількість розлучень і одиноких матерів чи батьків, а також запобігати домашньому насильству у будь-яких його проявах.

Крім цього, учасники зустрічі обговорили інші практичні питання державно-конфесійних відносин. Серед них: нова процедура реєстрації релігійних організацій, затвердження підзаконних актів для реалізації принципу “гроші за учнем” шляхом часткового державного фінансування приватних навчальних закладів, встановлення справедливої ціни на газ та опалення для храмів і молитовних будинків.

Релігійні діячі запропонували зменшити бюрократичне навантаження на процес розподілу гуманітарної допомоги релігійними організаціями на користь особливо нужденних верств населення, чому могла би сприяти міжвідомча нарада в Міністерстві соціальної політики.

“У нас високий рівень взаємодії. Питання, які ми обговорюємо, знаходять спільне розуміння. Ствердження духовності, свобода віросповідання – це те, що робить Україну сильною у непростий час: час протистояння збройній агресії та проведення системних змін”, – сказав Володимир Гройсман, підсумовуючи дискусію.

Нагадаємо, перша зустріч глави Уряду Володимира Гройсмана з главами конфесій зі складу ВРЦіРО відбулася у липні 2017 року. Тоді Прем’єр-міністр України заявив про те, що державна влада відкрита до діалогу з церквами та готова сприяти діяльності релігійних організацій.

Раніше Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала Верховну Раду прийняти проект Постанови № 8521 «Про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім'ї в Україні».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/74828/

Следующая новость
Предыдущая новость

Нож VICTORINOX – правильная заточка изделий Кофе в зернах - удовольствие в каждой чашке Где взять справку от гинеколога? Профессиональная организация безопасности в Киеве Качественная обувь для ваших деток

Публикации