Прем’єр-міністр України підтримав ініціативи Ради Церков на захист сім’ї та дітей

24.02.2019 14:40 6

Прем’єр-міністр України підтримав ініціативи Ради Церков на захист сім’ї та дітей

Глава Уряду та Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій домовилися продовжувати співпрацю з метою підвищення рівня державної сімейної політики.

Тема захисту сімей і дітей стала однією з ключових під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та глав конфесій, яка відбулася 22 лютого в Клубі Кабінету Міністрів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Головуючий у ВРЦіРО, Головний рабин м. Києва та України Яків Дов Блайх у привітальному слові відзначив, що з часу попередньої зустрічі з Прем’єр-міністром налагодилася плідна взаємодія з його офісом. Постійний діалог та співробітництво Секретаріату Кабінету Міністрів та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій сприяють вирішенню багатьох важливих практичних питань.

Митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, звернув увагу глави Уряду на велику кількість розлучень в Україні і, як наслідок, проблему виховання дітей лише одним із батьків, необхідність ліквідації всіх дитячих інтернатів на користь розвитку сімейних форм виховання сиріт, створення належних соціальних і економічних умов для збереження вагітностей.

“Тому Всеукраїнська Рада Церков наголошує на необхідності підвищити рівень державної сімейної політики в українському Уряді, що можна реалізувати шляхом створення окремого центрального органу виконавчої влади або посади Урядового уповноваженого з сімейної політики”, – наголосив Митрополит Епіфаній.

У відповідь на це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував об’єднати зусилля урядовців і релігійної спільноти задля розробки державної програми щодо підтримки сім’ї та дітей. Він підкреслив, що відповідні витрати слід передбачити під час бюджетного планування на наступні 3 роки.

Єпископ Української Греко-Католицької Церкви Богдан (Дзюрах) звернув увагу на проблематику комерційного сурогатного материнства. Він підкреслив, що це питання має суттєву психологічну та морально-етичну складову, що пов’язано з завданням шкоди як новонародженій дитині, так і її матері.

“Йдеться не лише про сприйняття дитини, як товару, але й про знищення гідності людини та завдання їй глибоких психологічних травм”, – додав єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький.

За його словами, згідно умов договорів, які пропонують жінкам підписати, дитина розцінюється, як товар, яку у разі якихось недоліків матір змушують абортувати або заплатити величезний штраф.

Голова Уряду доручив опрацювати цю проблематику та розробити пропозиції, спрямовані на упорядкування цієї сфери.

Президент Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк відзначив також важливість упровадження в навчальний процес програм з підготовки до подружнього життя та відповідального батьківства. На його переконання, така просвітницька робота серед молоді могла б уберегти їх від багатьох помилок і дозволила уникнути багатьох негативних соціальних проблем, у тому числі зменшити кількість розлучень і одиноких матерів чи батьків, а також запобігати домашньому насильству у будь-яких його проявах.

Крім цього, учасники зустрічі обговорили інші практичні питання державно-конфесійних відносин. Серед них: нова процедура реєстрації релігійних організацій, затвердження підзаконних актів для реалізації принципу “гроші за учнем” шляхом часткового державного фінансування приватних навчальних закладів, встановлення справедливої ціни на газ та опалення для храмів і молитовних будинків.

Релігійні діячі запропонували зменшити бюрократичне навантаження на процес розподілу гуманітарної допомоги релігійними організаціями на користь особливо нужденних верств населення, чому могла би сприяти міжвідомча нарада в Міністерстві соціальної політики.

“У нас високий рівень взаємодії. Питання, які ми обговорюємо, знаходять спільне розуміння. Ствердження духовності, свобода віросповідання – це те, що робить Україну сильною у непростий час: час протистояння збройній агресії та проведення системних змін”, – сказав Володимир Гройсман, підсумовуючи дискусію.

Нагадаємо, перша зустріч глави Уряду Володимира Гройсмана з главами конфесій зі складу ВРЦіРО відбулася у липні 2017 року. Тоді Прем’єр-міністр України заявив про те, що державна влада відкрита до діалогу з церквами та готова сприяти діяльності релігійних організацій.

Як повідомляв ІРС, раніше Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала Верховну Раду прийняти проект Постанови № 8521 «Про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім'ї в Україні».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/74836/

Следующая новость
Предыдущая новость

Самая точная информация об офшорах Купив дизельный компрессор, вы будете на шаг впереди Сифоны для душевых Экскурсии из Москвы по разным городам России Не упустите новинку

Публикации