Президент України: «Ми не будемо питати дозволу ні у Путіна, ні у Кирила»

11.09.2018 12:13 0

Президент України: «Ми не будемо питати дозволу ні у Путіна, ні у Кирила»

«Ще півроку тому ніхто не вірив, що ми за такий короткій термін наблизимося до Томосу так близько. Україна повертається до своєї Матері-Церкви - Вселенського Константинопольського Патріархату», - цитує сайт президента главу держави.
Президент додав: «Ми не перетворюємо жодну з церков на Українську Помісну. Ми створюємо, а точніше відновлюємо через 300 років Українську Помісну Православну Церкву, бо це є одним з основних атрибутів незалежної держави», - зазначив Петро Порошенко. Він зауважив, що це повністю відповідає православним канонам.
Президент нагадав, що у квітні після зустрічі з Вселенським Константинопольським патріархом Варфоломієм, глава держави звернувся з проханням щодо надання Україні томосу для відновлення помісної Православної Церкви в Україні і це звернення було підтримано Верховною Радою, обласними і районними радами. У свою чергу ієрархи православних Церков в Україні підтримали створення помісної Православної Української Церкви у своєму зверненні до Вселенського патріарха.
«Якщо ми будемо молитися і боротися, то Томос і Єдина Православна Помісна Церква в Україні буде раніше, ніж будь-хто очікує», - сказав глава держави. При цьому він додав: «Як і у випадку з НАТО та Європейським Союзом ми не будемо питати дозволу ні у Путіна, ні у Кирила як нам молитися, в які храми ходити, куди нам рухатися і як нам жити».
«Ми й без них розберемося», - підсумував президент.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Минеральные удобрения для цветоводства и сельского хозяйства Изготовление памятников из гранита в Донецке ДНР Селяни за власний кошт ремонтують унікальну церкву Чернігівщини Качественная и недорогая мебель для вашего дома Помощь в изучении английского

Публикации