Президент СКУ попросив представників Румунської Православної Церкви допомогти Україні отримати автокефалію

30.06.2018 10:49 12

Президент СКУ попросив представників Румунської Православної Церкви допомогти Україні отримати автокефалію

Президент Світового конгресу українців Євген Чолій закликав заступника Патріарха Румунської Православної Церкви Варлаама Плоіештяну посприяти отримати автокефалію Українській Церкві.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на у прес-службіу СКУ.

"Євген Чолій зустрівся із заступником Патріарха та секретарем Священного Синоду Румунської Православної Церкви - Патріархальним єпископом Варлаамом Плоіештяну, під час якої від імені понад 20-мільйонної української діаспори на чолі з СКУ, у тому числі й з Румунії, наголосив на важливості надання Томосу Українській Православній Церкві", - поінформували в прес-службі.

Чолій також закликав виділити ділянку землі в Бухаресті для спорудження церкви для української православної громади.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського Патріарха із проханням видати Томос про автокефалію УПЦ.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від єрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення Вселенському Патріарху Варфоломію про надання Українській Церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архиєреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної Помісної Української Православної Церкви.

22 квітня було повідомлено, що Вселенський Патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/71664/

Следующая новость
Предыдущая новость

Выбор района проживания Алматы – удивительный город контрастов История создания храма Святого Климента в Одессе Онлайн ставки на футбол Джиу-джитсу как способ самозащиты

Публикации