Президент на прохання керівників церков та героїв України підписав закон про амністію

04.09.2017 15:18 3

Президент на прохання керівників церков та героїв України підписав закон про амністію

У зустрічі також взяли участь заступник Адміністрації Президента Ростислав Павленко, начальник Генерального штабу Віктор Муженко, представники української армії, відзначені високими державними нагородами, а також представники релігійних організацій України.
Учасники зустрічі обговорили низку гуманітарних ініціатив, спрямованих на підтримку українських військових. Зокрема, мова йшла про необхідність проявлення милосердя до тих військових, які вчинили нетяжкі злочини і були за це засуджені.
"Наші герої – військовослужбовці та ієрархи нашої Церкви звернулись до мене з питань амністії для тих, хто пройшов горнило війни, брав активну участь у АТО, але не скоїв важких злочинів, щоб держава пішла на зустріч (цим людям у питанні помилування – ред.)", - повідомив Петро Порошенко.
Патріарх УПЦ КП Філарет подякував президенту за створення нової української армії. «Сьогодні наша армія уже непереможна. І агресор це знає», - зазначив він та додав, що до створення українського війська долучилась і українська Церква. Філарет наголосив, що потрібно і надалі робити все для зміцнення Збройних Сил: "Без армії, так само як і без Церкви – держави немає".
У своїй промові до президента глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій розповів про необхідність прояву милосердя до кожної людини. “Від милосердя отримують користь і ті, хто помилуваний і ті, хто милує”, – зазначив він. Владика зазначив, що Церква робить все, щоб зберегти цілісність України і надає гуманітарну допомогу людям, які постраждали в результаті військових дій, а також займається питанням визволення полонених.
Президент України подякував предстоятелю УПЦ за дієву підтримку української армії та зусилля, які спрямовані на звільнення заручників, які знаходяться у полоні.
Герой України, майор Збройних Сил Ігор Герасименко зазначив, що дуже багато учасників АТО чекають на підписання цього Закону. «Наша армія до початку війни на Донбасі не мала того досвіду, який ми маємо зараз. Але щоб досягти цього досвіду потрібен час. Також є і помилки. А коли ти працюєш у стресовій ситуації, ніхто від помилок не застрахований. Тому звільнення певної категорії осіб – воїнів, які скоїли не тяжкі злочини, буде для нас підтримкою держави та дасть нам впевненість. А також це стане виховним заходом для нас в тому, що держава не забула людей, допомагає їм і не залишила людей зі своїми проблемами сам на сам», - сказав Ігор Герасименко.
Президент подякував за висловлені думки учасникам зустрічі. «Дуже важливо, що я почув зараз. Ваша підтримка і ваші звернення укріплюють мене у моєму рішенні», - сказав він.
Глава держави зауважив, що майор Герасименко був серед тих, хто звернувся із проханням про організацію цієї зустрічі та подякував, що він не забуває про тих, хто помилився, оступився.
«Я дякую за цю пропозицію, за відповідальне, державницьке ставлення до цього і підписую Закон України «Про амністію», який дозволяє воїнам – учасникам АТО (покараним – ред.) за неважкі злочини вийти на волю», - сказав Петро Порошенко та підписав документ.
Глава держави зазначив, що сьогоднішня зустріч відбувається у річницю початку Другої світової війни. Він зауважив, що і події того періоду, і події сьогодення, а саме російська агресія проти України, вчать нас, що разом із політико-дипломатичним шляхом ми маємо шанувати, пам’ятати і поважати своїх воїнів.
«Перш за все я хочу подякувати воїнам, які власним прикладом продемонстрували як треба боронити державу, як треба битися і боротися за кожний клаптик української землі – як героїчно вони діяли від самого початку агресії, звільнивши дві третини Донбасу»,- сказав Петро Порошенко.
Глава держави також підкреслив, що за цей період в України були збудовані Збройні Сили, якими пишається не лише Україна, а й весь світ. Петро Порошенко підкреслив, що Парад військ у День Незалежності України – це була не просто демонстрація сили, патріотизму та вишкілу наших воїнів. Це була армія, якою гордиться 45-ти мільйонна нація, зазначив він та додав, що ми продемонстрували, що з нами весь світ.
«Я можу сказати, що ворог не очікував від українців такого самовідданого опору і героїзму. Він був упевнений у тому, що за два-три місяці країна розвалиться і йому вдасться сформувати на сході нашої держави якусь «новоросію», чи «недоросію», чи «малоросію». Вони й самі вже заплутались. Заплутались тому, що наші Збройні Сили і наша армія не дали їм цього зробити», - наголосив Президент.
«Я вірю, що без Божої допомоги цього б не відбулося. Господь на нашому боці. Я хотів би дуже подякувати вам за молитви за наших воїнів, за нашу державу, за те, щоб на нашу землю прийшов мир і наша земля була звільнена від загарбників», - звернувся глава держави до представників духовенства.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

На Харківщині урочисто відкрили і освятили пам'ятник гетьману Івану Мазепі Канадская печь «Булерьян» - это самое выгодное решение! Азартные игры и православие Сканер Argox AS-8000: компактное устройство для считывания штрих-кодов Жидкий лазер для депиляции

Публикации