Президент назвав "русский мир" патріарха Кирила "небезпечною політичною єрессю", а парламент підтримав послання до Вселенського патріарха

19.04.2018 15:35 6

Президент назвав

Як заявив Петро Порошенко з трибуни парламенту, "наша об'єднана Українська православна церква може стати найбільшою у всьому православному світі". Він наголосив, що надання томосу важливе для об'єднання українців та викорінення сепаратизму.

"Він видалить рудименти того політичного проекту, який називається «русским миром» і який придумали, до речі, саме ієрархи РПЦ. То вже потім цю небезпечну для України політичну єресь взяла на озброєння влада Російської Федерації, - сказав Порошенко.

Як відомо, концепцію "русского мира" вперше на офіційному церковному рівні почав пропагувати патріарх Кирил відразу після обрання главою РПЦ. Його вчення про "русский мир" передбачає "особливу", провідну роль російського народу, російської мови та російських національних цінностей на всьому пострадянському просторі. Про це заявляли ідеологи нового вчення - безпосередньо патріарх Кирило в доповіді 3 листопада 2009 року на III «Асамблеї Російського світу» - і заступник голови ВЗЦЗ Московського Патріархату ігумен Филип (Рябих) в доповіді 17 червня 2010 року в Центрі соціально-консервативної політики (ЦСКП) в Москві перед слухачами проекту «Школа російської політики». Географія "русского мира", запропонована в 2012 році патріархом Кирилом, включає в себе країни колишнього Радянського Союзу - Росії, України, Білорусі, Молдови "та інші країни".

Виступ президента України у Верховній Раді щодо звернення до Вселенського патріарха опубліковано на сайті президента.

Президент назвав "русский мир" патріарха Кирила "небезпечною політичною єрессю", а парламент підтримав послання до Вселенського патріарха

За постанову на підтримку звернення президента до Вселенського патріарха проголосували 268 народних депутатів. Звернення підтримали всі фракції та групи, окрім колишніх "регіоналів". "Проти" висловилися 36 нардепів.
Після голосування президент подякував політикам за "мудре рішення". "Хочу наголосити на тому, що наріжним каменем у передвиборчій кампанії президента України, як і більшості народних депутатів, було створення Єдиної помісної української православної Церкви. Держава не має права і не повинна втручатися у церковні справи. Навіть більше - іноземна держава не має права втручатися у церковні справи. Якщо Москва оголошує Україну своєю канонічною територією, чи це не є зазіханням на територіальну цілісність? І чи маємо ми право мовчки спостерігати за цим?" - цитує Gazeta.ua Петра Порошенка.
Напередодні, 17 квітня, Петро Порошенко прийняв у своїй адміністрації керівництво Верховної Ради та голів фракцій і груп. На зустрічі глава держави повідомив, що звертається до Вселенського патріарха з проханням надати томос про автокефалію Української Церкви, та попросив Верховну Раду підтримати цю ініціативу. Також, за повідомленням ЗМІ, зокрема видання "Українська правда", Порошенко ввечері 17 квітня зібрав у своїй Адміністрації членів уряду і обговорив з ними питання церкви та необхідність єдності всієї влади, зокрема, президентської та урядової команд.
Церковне питання об'єднало Верховну Раду, окрім однієї фракції. У Верховній Раді зареєстрували проект постанови на підтримку звернення президента Петра Порошенка до Константинопольського патріарха Варфоломея про надання автокефалії Православній Церкві в Україні. Ініціаторами документу виступили голови всіх фракцій, окрім "Опозиційного блоку".
Парламентський Комітет з питань культури і духовності також рекомендував депутатам підтримати це звернення.

Президент назвав "русский мир" патріарха Кирила "небезпечною політичною єрессю", а парламент підтримав послання до Вселенського патріарха

Під час розгляду питання про звернення президента до Константинопольського патріарха члени "Опозиційного блоку" 19 квітня оточили трибуну Ради. Біля голови фракції Юрія Бойка стояли, зокрема, депутати Вадим Новинський і Михайло Добкін, проти яких прокуратура розслідує кримінальні справи. "Ніколи не повірю, що владика Онуфрій (предстоятель УПЦ (МП) - ред.) може керуватися кимось із зовні країни", - заявив Бойко і заявив, що "Опозиційний блок" проти звернення.

Фотто president.gov.ua

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Специализированный пансионат для больных деменцией в Киевской области Профессиональная организация безопасности в Киеве Выбрать спиннинг Качественные памятники и гранитные изделия, в наличии и под заказ любой сложности Нож VICTORINOX – правильная заточка изделий

Публикации