Президент зустрівся з главами Православних Церков України, отримавши від них звернення до Вселенського патріарха щодо автокефалії

19.04.2018 14:35 9

Президент зустрівся з главами Православних Церков України, отримавши від них звернення до Вселенського патріарха щодо автокефалії

Патріарх Філарет, глава УПЦ Київського Патріархату, офіційно передав президенту вказане звернення до Вселенського патріарха, підписане усіма архієреями УПЦ КП.
«Я думаю дуже багато років мільйони українців мріяли про те, щоб Господь послав нам нашу Об’єднану Православну Помісну Церкву. Дехто втратив надію, дехто продовжував вірити. І Божа допомога дає мені зараз підстави стверджувати, що ми близькі до отримання Томосу на Автокефальну Помісну Церкву як ніколи», - цитує Петра Порошенка сайт президента.
У свою чергу, патріарх Філарет підтримав главу держави: «Це є духовна основа будь-якої держави. Без цієї духовної основи держава не може існувати. Так само як не може існувати держава без армії, не може – і без церкви. Це буде великий поштовх до об’єднання всього українського суспільства – визнання української церкви». Він додав, що церква цього прагнула всі 26 років.
Патріарх Філарет зауважив, що звернення підписане всіма архієреями і висловив надію, що рішення Вселенського патріарха Варфоломія стане початком визнаної помісної Української Православної Церкви: «Українська держава пройшла випробування війною і війна довела, що Україна є і буде. А раз Україна є і буде, то в цій Україні, щоб вона була державою, повинна бути церква – духовна основа. Тому ми і боремось за те, щоб Українська держава мала цю духовну основу. І ми дякуємо Вам, що Ви такий Президент, який поставив за мету досягти цього. І досягнете. І ми молимось за це. І віримо, що це станеться».
Глава держави також провів зустріч з митрополитом Макарієм, предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви, та офіційно прийняв від нього звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській Церкві томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв УАПЦ.
Президент зустрівся з главами Православних Церков України, отримавши від них звернення до Вселенського патріарха щодо автокефалії
Предстоятель УАПЦ подякував главі держави за зустріч. «Якщо людина прагне і працює, старається, Бог милосердний нам допомагає. Я вам дуже вдячний», - сказав митрополит Макарій та подякував за зусилля президента зі створення єдиної помісної Української Православної Церкви.
Глава держави подякував за зібрані підписи та підготовлене звернення до Вселенського патріарха. «Вдячний за ці підписи, але просив би щоб ми зараз спрямували наші молитви до Господа, щоб Він допоміг і захистив Україну, і допоміг отримати цей Томос», - сказав Порошенко.
Глава держави також провів зустріч з предстоятелем Української Православної Церкви (Московського Патріархату) митрополитом Онуфрієм.
Президент зустрівся з главами Православних Церков України, отримавши від них звернення до Вселенського патріарха щодо автокефалії
Президент повідомив митрополиту про свій візит до Стамбула, де провів зустрічі зі Вселенським патріархом Варфоломієм та членами Синоду Вселенського Патріархату, які були присвячені перспективам надання томосу на автокефалію Українській Православній Церкві.
«Відбулася багатогодинна розмова про долю України, про долю Української Церкви. Його Всесвятість висловлював турботу про усіх громадян України, підтримку нашій країні у відбитті агресії у дуже непрості часи, коли Україна втрачає найкращих своїх синів та доньок», - повідомив митрополиту президент.
Президент України та предстоятель УПЦ (МП) обмінялися думками щодо активізації міжконфесійного діалогу в Україні.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Правильная компания для посещения бани – как планировать отдых Пластиковые двери от Фабрики Комфорта Київська митрополія УПЦ провела зустріч з рідними українських військових, які перебувають у полоні Интернет-магазин табака «Dark Hydra» Качественная печать ценников

Публикации