Предстоятеля новоутвореної УПЦ обиратимуть після надання Томосу, - Саган

02.08.2018 12:14 9

Предстоятеля новоутвореної УПЦ обиратимуть після надання Томосу, - Саган

Священний Синод Константинопольського Патріархату у вересні обговорить українське питання.

Про це в коментарі для Gazeta.ua розповів релігієзнавець Олександр Саган.

"За офіційною заявою Патріарха Варфоломія, на Синоді, який відбудеться на початку вересня, мають говорити про питання Матері-Церкви. Таке формулювання найчастіше вживають щодо Київської митрополії. Після має бути голосування за Томос для України. Маємо всі підстави сподіватися на позитивний результат", - говорить він.

Москва не зможе вплинути на рішення Варфоломія та Синоду, вважає експерт.

"Константинополь налаштований рішуче і підтримує Україну. Чергове підтвердження цьому прозвучало у виступі Гальського митрополита Еммануїла. Він очолював делегацію Константинопольського Патріархату, яка приїжджала до Києва на 1030-річчя з дня хрещення Київської Русі. Еммануїл сказав, що Українська Церква має право на своє місце серед Помісних Церков. Вселенський Патріархат не зміг залишатися сліпим і глухим до звернень, які повторюються понад чверть століття", - пояснює Олександр Саган.

Після схвального голосування Томос мають підписати всі члени Синоду. Навіть ті, що голосували проти. Далі все залежатиме від української сторони. Наскільки швидко ми зможемо його реалізувати. Провести спільний Собор українських єпископів, які підписали звернення до Константинопольського Патріарха. Обрати предстоятеля Української Помісної Церкви. Важливо провести інформаційну кампанію, аби українці розуміли сенс та важливість автокефалії. Не вірили ворожій пропаганді Москви", - додає релігієзнавець.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/72068/

Следующая новость
Предыдущая новость

Смартфоны в СитиКом – большой выбор, доступные цены Казино Cosmolot множество игр и отличные бонусные предложения Глава пресс-службы УПЦ: «Предательство Порошенко было наиболее болезненным» Как выполнить качественный перевод Депутати пропонують скасувати перереєстрацію релігійних організацій

Публикации