Предстоятель УПЦ (МП) відправив Богослужіння у незаконно зведеному храмі

24.02.2018 16:06 9

Предстоятель УПЦ (МП) відправив Богослужіння у незаконно зведеному храмі

У четвер першої седмиці Великого посту, 22 лютого, Митрополит УПЦ (МП) Онуфрій (Березовський) звершив читання останньої частини Великого покаянного канону в Десятинному чоловічому монастирі Різдва Пресвятої Богородиці м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП).

Після завершення Богослужіння Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Він привітав присутніх з четвертим днем Великого посту, нагадав вірним про важливість духовної складової посту.

Як вже інформувала РІСУ, храм Різдва Пресвятої Богородиці, який звели представники УПЦ (МП), вважається самобудом. На початку 2000-их священнослужителі цієї конфесії біля фундаменту Десятинної церкви встановили намет. З роками він перетворився на капітальну споруду.

Храм обклали каменем і зробили фундамент. У 2014 році на місце захопленої УПЦ (МП) ділянки приїздила комісія з Мінкульту, яка визнала, що жодних документів на землю не мають священнослужителі не мають, а будівлю зводили без документів.

Представники УПЦ (МП), як з’ясували журналісти ТСН, намагалися легалізувати свій самобуд через суд. У 2012 році, за каденції Віктора Януковича, Шевченківський суд визнав право власності на храм за громадою. Тодішнє керівництво Національного музею історії, на території якого звели храм, погодилось із рішенням. Фактично суд узаконив споруду, яка не мала права власності на землю.

Тетяна Сосновська, директор нацмузею історії, на території якого Московський Патріархат і звів так званий Десятинний монастир, пояснила, чому науковці прийняли таке рішення.

Чиновниця вже два роки обіймає посаду і два роки фактично стоїть на шляху незаконної розбудови. Вона реально боїться за власне життя.

"Мені декілька людей сказали (про погрози - Ред.). Це правда. Погрожували ті представники Церкви, які на самому початку приходили до мене і на моє прохання і мою вимогу надати документи говорили, що всі ми по землі ходимо. У тебе є діти. Вони повністю мені розповіли про мою сім'ю", - стверджує директор музею.

Пізніше водій настоятеля храму архимандрита Гедеона Харона на зауваження директора поводити себе тихіше на території музею сказав, що Тетяні Сосновській відріжуть голову. "Вибіг водій настоятеля розказав, що ми тобі голову відріжемо. І діти забудуть як тебе звати і де тебе шукати", - пригадує вона.

У тисячоліття успіння Володимира Тетяна Сосновська заборонила встановити подіум та хрест на залишках фундаментів десятинки. Після, повертаючись додому пізно ввечері, її парасолька розкололася від кулі.

"Монастир, в назві якого вжито слово Десятинний, до нас не звертався", - переконує директор Департаменту у справах релігії Мінкультури України Андрій Юраш.

Таким чином, офіційно Десятинний монастир незареєстрований і є поза законом. Релігійна громада на честь Рідзва Пресвятої Богородиці, яка діє в самовільно збудованому храмі біля залишків Десятинної церкви, зареєстрована за зовсім іншою адресою - вул. Велика Житомирська, 6-А, квартира, 9. На околицях Києва у Голосіївському районі діє монастир з такою ж назвою - на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Його настоятель - архимандрит Гедеон. Він - настоятель так званого Десятинного Монастиря.

"Таким чином можна сказати, що зареєстрований на адресою у Голосіївському районі монастир – де-факто діє за адресою Володимирська, 2. Хоча там жодної реєстрації немає", - сказав Юраш.

Цікаво, що релігійна громада на честь Різдва Пресвятої Богородиці зареєстрована на Михайла Гойхмана. В пресі його називали "смотрящім" колишнього прем'єра Арбузова за банками.

Поспілкувавшись з колишнім керівництвом міста, стало відомо, що саме Гойхман від Адміністрації президента Януковича керував питанням відновлення Десятинної церкви. Він був присутній на усіх зустрічах. Арбузов також приїздив сюди ледь не щонеділі, як і староста релігійної громади екс-регіонал нардеп Юрій Мірошніченко. Останній взагалі пропонував тут звести православний комплекс для УПЦ (МП).

Саме ці люди від президента Януковича лобіювали будівництво храму на залишках Десятинки, перекривши їх монолітної плитою. Утім суспільне незадоволення таким варварством стримали владу від офіційних дозволів. Аби заспокоїти ситуацію - рештки фундаментів засипали. УПЦ (МП) досі прагне застовбити за собою це сакральне місце.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/land_and_property_problems/70206/

Следующая новость
Предыдущая новость

Какими особенностями обладают современные ноутбуки? Экскурсия по Санкт-Петербургу. Старейшие храмы Питера. Услуги компании «ФЛАГМАН»: 6 причин использовать профессиональную юридическую консультацию Куда лучше отправиться отдыхать туром? Самая профессиональная служба эвакуации

Публикации