Представник УПЦ КП виступив на Всесвітній конференції AIDS-2018

03.08.2018 23:13 3

Представник УПЦ КП виступив на Всесвітній конференції AIDS-2018

«Я приїхав на конференцію з партнерською організацією «100 відсотків життя» (#100% life), з якою ми співпрацюємо. Зазначу, що Україна – одна з найбільших країн Європи, й займає друге місце в Європі і сьоме у світі за темпами поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Це великий виклик не лише для владних чи громадських організацій, але також і для організацій релігійних. Для нас дуже важливо ознайомитися з досвідом країн Європи, ВООЗ, для цього ми беремо участь у багатьох навчальних акціях, відвідуємо семінари і тренінги, які проводять міжнародні організації і фундації. Але ми також маємо і свій унікальний досвід у тому, як протистояти поширенню ВІЛ/СНІДу та яким чином захистити права ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД українців, - зазначив на заході Сергій Дмитрієв. - Хочу наголосити: для нас важливо співпрацювати з спільнотою, яку називають ВІЛ+, для нас важливо, щоб пацієнти з хронічними інфекційними захворюваннями довіряли нам, адже вони навчають нас і підказують нам, що ми маємо робити, щоб зменшити рівень ВІЛ/СНІД-у, яким чином можемо їм допомагати».
Він розповів, що Україна перебуває у стані війни, яку розпочала Російська Федерація. «Росія анексувала Крим і взяла під контроль частину території регіону Донбасу. Через це ми не маємо інформації, скільки людей з ВІЛ/СНІДом перебувають на цих територіях, ми не маємо змоги надати їм необхідну допомогу, підтримати їх духовно й психологічно», - сказав він.
Священик повідомив, що «ми займаємось освітою не лише священнослужителів УПЦ КП, а й інших релігійних громад та організацій» і показав світлини з тренінгів у різних областях України за участю представників католицької церкви, мусульман, які по закінченні навчання отримують сертифікат, що дозволяє їм представляти свою громаду і бути радниками координаційних рад із подолання ВІЛ/СНІД-у у своєму регіоні.
«У Києві ми заснували міжконфесійний центр «Дім (Будинок) Марфи і Марії», де надається духовна і психологічна підтримка людям з хронічними інфекційними захворюваннями та їхнім рідним, у центрі ми можемо проводити тренінги для медиків і соціальних працівників – наш дім знаходиться на подвір’ї клінічної інфекційної лікарні», - сказав священик.
Ще одним завданням для української спільноти о. Сергій назвав подолати стигми, міфи, не толерантне ставлення і дискримінацію суспільства стосовно ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД співгромадян; сприяти тому, щоб права цих людей не порушували, щоб вони мали доступ до якісного лікування й необхідних медикаментів. «Ми, священики, своїм прикладом підтримуємо й просвіщаємо інших: здаємо тест на ВІЛ-СНІД, наприклад. Тоді, коли ми це робили, було багато журналістів, телеканалів, наша акція отримала широкий розголос у суспільстві», - заявив доповідач.
За його словами, ГО «ELEOS-Ukraine» проводить і бере участь у міжнародних конференціях, які стосуються інформування і просвітництва тих категорій громадян, які є у зоні ризику - це медики та інші. Також бореться з дискримінацією ВІЛ-позитивних через інформаційно-просвітницьку кампанію, надаючи і поширюючи правдиву інформацію про шляхи поширення інфекції і про те, як убезпечитись серед вірних різних конфесій, громадських активістів. У зоні військового конфлікту священики працюють і з місцевим населенням, і з військовослужбовцями. Партнерська організація «ELEOS-Ukraine» з Донецької області проводила просвітницьку кампанію серед соціальних працівників. «Ми працюємо з військовослужбовцями, поширюємо інформацію серед них, щоб вони знали методи профілактики ВІЛ/СНІД-у. Працюємо з підлітками, щоб інформувати їх про способи поширення ВІЛ/СНІД-у та про можливості і способи убезпечитись», - зазначив він.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Современные полимерные материалы Что такое биткоин майнер? Онлайн площадка sevens.igra-slot не позволит заскучать даже требовательному геймеру Велпатасвир в составе индийских препаратов помогает в борьбе с ВГС всех генотипов Высококачественные и надежные вызывные панели

Публикации