Представники ПЦУ, Константинополя і вікаріату колишньої УПЦ КП у США і Канаді вирішують статус вікаріату

07.08.2019 15:19 0

Представники ПЦУ, Константинополя і вікаріату колишньої УПЦ КП у США і Канаді вирішують статус вікаріату

30 липня 2019 року в місті Нюварку, штат Ню Джерсі (США), відбулася офіційна зустріч митрополита Еммануїла, представника Вселенського Патріарха Варфоломія, архиєпископа Євстратія, представника Православної Церкви України, і членів Вікаріату колишньої УПЦ КП в США та Канаді – прот. Віктором Полярним, прот. Олександром Двінятіном, прот. Романом Загурським, Віктором Рудь, Іваном Яреськом та Петром Палюхом, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на ФБ-сторінку Івана Яреська.

Сторони обговорили взаємні відносини Вікаріату з Вселенським Патріархатом, юрисдикційну приналежність Вікаріату і подальшу співапрацю.
Митрополит Еммануїл звернувся до присутніх з повним розумінням церковної ситуації в Україні, Америці, Канаді, наголосивши, що рідних дітей не можна відлучити від Церкви Матері, і потрібно знайти спільні шляхи, які б задоволняли всіх заінтересованих у вирішенні складної справи.
Іван Яресько у своєму виступі наголосив, що головна мета вірян, які були у складі Вікаріату до 15 грудня 2018 (день ліквідації УПЦ КП і проведення Об'єднавчого Собору ПЦУ), щоб отримати офіційний документ від владики Епіфанія, мирополита Київського і всієї України ПЦУ, що Вікаріат УПЦ КП у США та Канаді лишається невід’ємною частиною ПЦУ.
Зі сторони митрополита Еммануїла не було протилежних висловів, лише зауважено, що ситуація потрубує подальшої співпраці, терпіння і з бігом часу цю складну справу буде вирішено на користь всіх.
Учасники зустрічі призначили декілька важливих заходів, які мають завершитися до наступної зустрічі, за участю представників всіх парафій у складі Вікарату, запланованої на кінець місяця вересня цього року, а саме: митрополит Емманиуїл поінформує всіх зацікавлених зі своєї сторони про перебіг зустрічі 30 липня, архієпископ Євстратій повідомить митрополита Епіфанія, а секретар Вікаріату письмово повідомить всіх настоятелів та голів громад у складі Вікаріату.
"Конференція відбулася у доброму настрою, у спільному розумінні та взаємної пошани та християнської любові. Всі присутні мали змогу висловити свої бачення, які зливаються на сто відсотків. Спільною трапезою, всіх присутніх, конференція завершилася з позитивним сподіванням до позитивного завершення спільної мети", - резюмує учасник зустрічі Іван Яресько.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/76772/

Следующая новость
Предыдущая новость

SMM продвижение Жидкий лазер для депиляции Выбираем обувь под платье: совет эксперта "Карітас Київ" і Рада молодих вчених Інституту філософії НАНУ проводять літню філософську школу про мир, діалог і філософію Легальное казино FreePlay для настоящих игроков

Публикации