Православні, протестанти, мусульмани, греко- і римо-католики вшанували пам’ять захисників України, які протистояли російським військам

30.08.2018 17:53 3

Православні, протестанти, мусульмани, греко- і римо-католики вшанували пам’ять захисників України, які протистояли російським військам

Серед тих, хто прийшов до центру української столиці, аби разом з іншими співгромадянами віддати данину пам’яті загиблим воїнам - і чимало українських послідовників ісламу - як чоловіків, так і жінок, яких сьогодні багато на передовій, у військових підрозділах, в тилу і серед волонтерів, що опікуються учасниками дій на сході країни та ветеранами АТО/ООС, не надаючи перевагу тому чи іншому захисникові через його (чи її) етнічне походження чи релігійні переконання.
Над Михайлівською площею й алеєю Героїв Небесної сотні лунали слова молитов представників українських церков та релігійних організацій, поруч молилися православні і протестанти, греко- й римо-католики, мусульмани. Зі словами молитви до Аллаха звертався й муфтій Духовного управління мусульман України “Умма” шейх Саід Ісмагілов, який впродовж вже більш як чотирьох років регулярно їздить на фронт, надаючі духовну, психологічну та матеріальну підтримку й воїнам-одновірцям, й захисникам іншої релігійної приналежності, як імам-капелан; молилися Мурад Путілін та Євген Глущенко - представники Військового капеланства мусульман України , що приїхали на вшанування пам’яті українських патріотів просто з фронту.
Звертаючись до присутніх, муфтій ДУМУ “Умма” шейх Саід Ісмагілов, зокрема, сказав про те, що нині Україну боронять послідовники різних віровчень - в тому числі й мусульмани, подякував родинам загиблих героїв та звернувся зі словами мольби до Всевишнього, благаючи про звільнення окупованих Криму й Донбсу й миру для всієї України.
Як відомо, бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу - місто Іловайськ, тривали з середини серпня 2014 року. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але тут втрутилася російська армія. Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили в оточення. Сотні бійців були вбиті під час виходу з оточення так званим гуманітарним («зеленим») коридором, попри домовленість з російською стороною. Тоді ж президент Петро Порошенко звинуватив Росію у відкритому збройному вторгненні на Донбас і скасував з цієї причини візит до Туреччини. Згідно зі звітом Міністерства оборони України, вторгнення російських військ на територію України відбувалося протягом 24-29 серпня 2014 року, а загальна кількість контингенту складала: 3,5 тис. осіб особового складу, 60 танків, 320 БМД (БМП), 60 гармат, 45 мінометів, 5 ПТРК.
Впродовж трьох років тривають дискусії та ведеться слідство щодо цієї трагедії. Дані про втрати різняться й по сьогодні. 14 серпня цього року свої висновки оприлюднила і Генпрокуратура: 366 українських воїнів загинуло, 429 - отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 - потрапили у полон. Вцілілі учасники тих серпневих подій називають ще більшу кількість загиблих.
Фото ukrinform.ua

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Признаки ВСД и методы правильного определения болезни Эффективное лечение алкогольной и наркотической зависимости Вячеслав Кантор - защитник всего человечества Играть на лучшие игральных автоматах 777 на сайте онлайн казино Azino 777 Ремонтно-соединительная арматура по доступной цене

Публикации