Правозахисники ініціюють слухання в Конгресі США щодо громадянських і релігійних утисків в Криму і на Донбасі

05.04.2018 12:14 3

Правозахисники ініціюють слухання в Конгресі США щодо громадянських і релігійних утисків в Криму і на Донбасі

«Розказувала про тотальний наступ на свободу релігії на окупованих Росією територіях. Його легко виміряти у цифрах. У Криму за роки анексії кількість релігійних громад скоротилася на 63%. На окупованому Донбасі православ'я Московського патріархату ще у травні 2014 року було проголошено головною релігією регіону, тож говорити про якісь цифри просто безглуздо. Там фізично знищують очільників релігійних громад, які не належать до “традиційної віри”», - коментує у Фейсбуці Олександра Матвійчук свій виступ.
Окрім цифр вона говорила і про конкретні людські долі. Зокрема, звернула увагу на пастора Олександра Хомченка, якого катували в "ДНР"; на правозахисника Еміра-Усеїна Куку, який допомагав незаконно арештованим кримським татарам в анексованому Криму і був посаджений за грати російською владою; на Нарімана Мемедемінова, якого ця влада заарештувала за відео релігійного змісту, які він розмістив ще задовго до анексії Криму.
"Я передала послу звернення Правозахисного порядку денного із проханням організувати спеціальні слухання у Конгресі по цьому питанню. Звернення підтримали як правозахисні, так і релігійні організації, дякуючи Інституту релігійних свобод. Фінальний текст звернення вичитав звільнений нещодавно [з полону "ДНР"] вчений-релігієзнавець Ігор Козловський, за що йому величезне спасибі", - зазначила Олександра Матвійчук.
Звернення Правозахисного порядку денного до спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера можна прочитати за посиланням.

Фото uain.press

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Дизельная тепловая пушка Vitals DHС-501 Самые популярные приложения для взлома мобильных игр на Андроид Оригинальные игровые машины для тех, кто любит побеждать Русский Вулкан лучшие онлайн слоты Igrosoft, Novomatic, NetEn Удобные врезные мойки на кухню

Публикации