Почесний Патріарх Філарет розповів, як єпископів змушували співпрацювати з КДБ

23.12.2018 16:12 57

Почесний Патріарх Філарет розповів, як єпископів змушували співпрацювати з КДБ

У Радянському Союзі усі православні єрархи змушені були співпрацювати з Комітетом державної безпеки (КДБ).

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" розповів почесний Патріарх Філарет, повідомляє Українська правда.

"Не було жодного єпископа, який не мав би контактів з ними. Якщо він не мав контактів, то він не був єпископом. Тому, якщо хтось з архиєреїв тих скаже, що він не мав контактів (із КДБ – ред.), то це означає, що він говорить неправду. Я це точно знаю", – заявив Почесний Патріарх.

За його словами, без "співпраці" з КДБ священнослужителі не могли повноцінно виконувати свої обов’язки, бо їхні рішення не мали юридичної сили, без згоди спецслужб ієрархи не могли призначити жодного священнослужителя.

"Без згоди КДБ не ставили ні архиєреїв, ні священиків. Треба було з ними погоджувати всі призначення. Указ архиєрея був недійсним, якщо немає реєстрації. ... Щоб мати реєстрацію, треба було домовитися з ними, щоб вони погодилися на посвячення того чи іншого єпископа і призначення того чи іншого священика", – розповів владика Філарет.

Він додав, що йому вдавалося не порушувати таємницю сповіді, хоча одного разу через відмову доносити на людей йому погрожували розстрілом.

"Від мене на початку вимагали, щоб я їм відкривав те, що мені будуть люди говорити на сповіді. Я сказав: ні, священик повинен зберігати таємницю сповіді. Тоді він виймає пістолет, кладе на стіл і каже: ми можемо вас розстріляти. Я йому на це сказав: можете розстріляти мене, але для мене не має значення, помру я зараз, ви мене розстріляєте, чи я доживу до глибокої старості, а виконувати ці ваші умови не буду", – розповів аладика Філарет.

За його словами, після цього випадку його переслідування припинилися, однак контактувати із КДБ все одно доводилося.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/74036/

Следующая новость
Предыдущая новость

УАПЦ продала монастир за 382 тисячі гривень Офисная мебель – комплексные решения от компании Григ Информационный сервис для организации похорон Форма справки на оружие Які одеські квартири дорожче, а які дешевше

Публикации