Постійний Синод УГКЦ обговорив підготовку до Синоду 2020 року «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ»

12.12.2019 20:49 0

Постійний Синод УГКЦ обговорив підготовку до Синоду 2020 року «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ»

Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви, який цими днями засідає у Вашингтон, в Духовній семінарії святого священномученика Йосафата Філадельфійської архиєпархії, приділив увагу підготовці головної теми Синоду Єпископів 2020 року «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Питання представляв владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, який ознайомив присутніх з тематикою доповідей та кандидатурами доповідачів.

Відтак Постійний Синод заслухав звіти про діяльність Богословського відділу, який очолює владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, та Відділу зовнішніх церковних відносин, головою якого є архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк.

Канонічні питання єпископам представив голова Канонічного відділу архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський Євген Попович. Він, зокрема, запропонував увазі Постійного Синоду проєкт Інструкції про перебування священників поза межами своєї єпархії.

Довідка

Постійний Синод допомагає Главі УГКЦ у справах звичайного адміністрування або у вирішенні термінових справ відповідно до загального законодавства (ККСЦ) та цього правильника. Постійний Синод формується як «виконавчий комітет» у цих справах.

Постійний Синод не замінює Священного Синоду Єпископів УГКЦ, тому що він не може здійснювати законодавчої чи судової діяльності; крім того, справи більшої ваги, які вимагають обговорення всіх єпископів, застережені за Священним Синодом Єпископів.

Постійний Синод складається з п’яти єпископів, включно з Главою УГКЦ, який його очолює (кан. 115, § 1 ККСЦ).

Одного з єпископів іменує Глава УГКЦ, а інших трьох обирає таємним голосуванням Священний Синод Єпископів на п’ятирічний термін.

Постійний Синод скликається:

  1. принаймні двічі на рік у визначений час;
  2. коли Отець і Глава УГКЦ вважає це за доцільне;
  3. коли загальне право вимагає згоди або поради Постійного Синоду (кан. 120 ККСЦ).

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/78157/

Следующая новость
Предыдущая новость

Услуги страхования для выезда Для кого создано Elslots Casino "Amnesty International" видит "агрессивное наступление" конфессий на парламент Украины Платная накрутка комментариев ВКонтакте Між духовенством та районною владою Рівненщини відбувся благодійний футбольний матч

Публикации