Посольство України в Болгарії відреагувало на антиукраїнські заяви Кирила на болгарському ТБ

03.03.2018 9:03 6

Посольство України в Болгарії відреагувало на антиукраїнські заяви Кирила на болгарському ТБ

Посольство України в Республіці Болгарія обурене антиукраїнськими висловлюванням Патріарха РПЦ Кирила в ефірі програми „Още от деня“ Болгарського національного телебачення 1 березня ц.р.

Твердження Патріарха про „громадянську війну“ на Донбасі розглядаємо як антиукраїнську провокацію. Про це йдеться в коментарі, розміщеному на офіційному сайті посольства.

Посольство нагадує, що Російська Федерація, здійснивши тимчасову окупацію АР Крим та частини Донецької і Луганської областей, брутально порушила норми і принципи міжнародного права, у т.ч. Статут ООН. Це, зокрема, підтверджується у Резолюції Генеральної асамблеї ООН „Територіальна цілісність України“ A/RES/68/262 від 27 березня 2014 р. Крім того, ухвалені у 2016 і 2017 рр. Генеральною Асамблеєю ООН Резолюції „Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)“ справедливо визнають Російську Федерацію державою-окупантом.

Міжнародна демократична спільнота не має жодних сумнівів, що окупацію частини Донбасу було ініційовано і здійснено виключно РФ, яка активно заохочує та всіляко підтримує незаконні терористичні формування бойовиків – зброєю, кадровими військовими без розпізнавальних знаків, воєнною технікою, „гуманітарними конвоями“, які мають негуманітарне призначення і наповнення. Відтак, триваюче кровопролиття на Сході України можливо зупинити лише одним шляхом – припиненням агресії РФ та збройної підтримки з боку Кремля терористичних угруповань та окупаційних адміністрацій.

Посольство наголошує, що гарантією повернення миру на окуповані Росією території є виконання Москвою Мінських домовленостей та повернення РФ до дотримання міжнародного права. РФ з 2015 року послідовно блокує ініціативу України щодо запровадження на окупованих територіях України міжнародної миротворчої операції. Саме вона може запровадити міжнародний контроль над українсько-російським кордоном, як це передбачено Мінськими домовленостями, та створити передумови для мирної реінтеграції і реабілітації українського Донбасу. Зрозуміло, що така операція не може відбутися за участі агресора - Росії, яка від самого початку є стороною збройного конфлікту з метою руйнації Української держави та блокування її шляху до Європи.

Посольство України в РБ висловлює жаль у зв'язку з тим, що Болгарське національне телебачення було використано керівництвом РПЦ як трибуна для оприлюднення відверто антиукраїнських заяв, синхронізованих з офіційною позицією Кремля.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/70288/

Следующая новость
Предыдущая новость

Как правильно выбрать фотографа для фотосессии на яхте? Где лучше купить спецобувь Примите оправданное решение на счет решебников Широкий ассортимент качественного зуботехнического оборудования Все о криптовалюте на одном портале

Публикации