Порошенко розповів на РНБО про хід переговорів з Вселенським патріархом щодо автокефалії

03.05.2018 17:16 0

Порошенко розповів на РНБО про хід переговорів з Вселенським патріархом щодо автокефалії

«Ви бачите, що ця ініціативи знайшла дуже активну підтримку в світі – наша українська діаспора, політичні діячі, церковні ієрархи підтримали цю ініціативу», - підкреслив глава держави. Він подякував кожному народному депутату, який проголосував на підтримку звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія.
Петро Порошенко підкреслив, що це звернення не є втручанням влади та держави у справи церкви: «Хотів би ще раз наголосити, що це аж ніяк не є втручанням держави у церковні справи. Наголошую ще раз, що я категоричний противник втручання держави в церковні справи».
«Особливо, коли ця держава іноземна. Особливо, коли це країна-агресор. Особливо, коли оголошення української території канонічною територією церкви іншої держави. Це і є зазіхання на нашу територіальну цілісність», - акцентував президент.
Глава держави висловив сподівання на позитивне рішення щодо надання томосу на автокефалію Української Церкви. «Українці вибороли своє право на Помісну Автокефальну Церкву. І сьогодні ми дуже сподіваємося, що Його Всесвятість Вселенський Патріарх докладе зусиль і після проведення консультацій, які зараз відбуваються, вони будуть схвалені Синодом, і цей процес буде завершений наданням Україні Томосу», - сказав він.
Петро Порошенко закликав всіх українців: «Боротися і молитися. Молитися, щоб це якнайскоріше відбулося».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Глава РПЦЗ путешествует по Крыму, который считает российским Где купить православные четки из настоящего камня? Где занять денег онлайн? Золотые россыпи игровых автоматов Пирамиды В УАПЦ нова криза: Буковинська єпархія припинила поминання предстоятеля

Публикации