Порошенко передав УГКЦ комплекс келій монастиря у Тернополі

27.03.2019 7:09 0

Порошенко передав УГКЦ комплекс келій монастиря у Тернополі

Президент Петро Порошенко передав Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви сертифікат на комплекс келій монастиря отців-домініканців, який був націоналізований комуністичною владою.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Сьогодні на наших очах відновлюється історична справедливість. Ми передаємо в користування Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви комплекс келій монастиря отців-домініканців, який свого часу націоналізувала комуністична влада”, - зазначив Порошенко.

“Дуже вдячний і Українській Греко-Католицькій Церкві, і Православній Церкві України за постійні молитви за Україну, за Божу допомогу, за місіонерську і капеланську діяльність”, - підкреслив Президент.

Глава держави також узяв участь у молебні за мир в Україні у архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії УГКЦ у Тернополі.

Приміщення келій монастиря домініканців у поєднанні з костелом (тепер – архикатедральним собором Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ) є частиною єдиного архітектурного комплексу, зведеного протягом 1749 – 1779 років. Із жовтня 1939 року в приміщенні келій монастиря розміщено Державний архів Тернопільської області.

У червні 1993 року було прийнято рішення про повернення у власність УГКЦ приміщення церкви Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та приміщення колишнього монастиря з умовою, що зроблено це буде після завершення будівництва нового приміщення державного архіву.

У березні 2019 року обласний державний архів завершив основні роботи із перевезення своїх фондів у нове приміщення.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/75204/

Следующая новость
Предыдущая новость

Стареча деменція та дім престарілих: розуміння та підтримка На Херсонщине духовенство обвинило главу сельсовета в намерении передать фирме с российскими корнями землю, на которой стоит храм УПЦ КП Ритуальный транспорт в Киеве Вдохновение Муранского стекла — виниловая плитка Tarkett Murano Какие игроки есть в покере?

Публикации