Поляки та українці молитовно вшанували жертв Волинської трагедії, згадавши також жертв на Донбасі

10.07.2018 17:04 3

Поляки та українці молитовно вшанували жертв Волинської трагедії, згадавши також жертв на Донбасі

Уранці 7 липня, у 75-ту Волинської трагедії 1943 року, у селі Кисилин на Волині біля зруйнованого храму відбулося богослужіння за усіх, хто віддав своє життя під час Другої світової війни на Волинській землі.
Очолив месу ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк. До молитви долучились і представники Православної Церкви на чолі з владикою Матфеєм – єпископом Володимир-Волинської єпархії УПЦ КП.
У богослужінні взяли участь посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, представники Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку на чолі з генеральним консулом Вєславом Мазуром і представники місцевої влади: голова Локачинської районної державної адміністрації Віктор Дудечко, голова Локачинської районної ради Борис Ковальчук, голова Кисилинської сільської ради Галина Вінник. Приєдналися до меси також члени полонійних організацій, місцеві мешканці та запрошені гості з Польщі й України.
У проповіді єпископ Станіслав Широкорадюк зокрема сказав: "Християн переслідують у різних частинах світу. Мученики – це також ті, хто віддає своє життя за батьківщину, за ближнього й за правду. Є ще одне мучеництво, коли людина стає невинною жертвою зла. І сьогодні ми хочемо молитись і вшанувати усіх, хто на цьому місці став жертвою людської ненависті. Земля орошена їхньою кров’ю, а історія залишила ще один кривавий слід. Сьогодні хочемо для них просити вічної радості, а для тих, хто вчинив цей злочин, хочемо просити Божого милосердя та прощення. Крім молитви, нам потрібно усвідомити зло й наслідки усього, що сталося... Сьогодні потрібно через взаємне прощення та визнання правди знайти дорогу до поєднання".
Цього ж дня єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, ієрарх УПЦ КП, у місцевому храмі с. Кисилин на честь Архістратига Михаїла очолив панахиду за невинноубієнними під час польсько-українського конфлікту.
По завершенні архіпастир виголосив проповідь, в якій закликав усіх до любові та примирення.
Також цього року на запрошення єпископа Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталія Скомаровського на молитву в кафедральному соборі святих апостолів Петра і Павла в Луцьку 8 липня 2018 року прибула офіційна делегація з Польщі. Її очолив президент Республіки Польща Анджей Дуда, якого за українським звичаєм зустріли хлібом-сіллю.
Євхаристію очолив голова Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський.
До молитви приєдналися й представники Греко-Католицької та Православної Церкви: владика Матфей, єпископ Володимир-Волинської єпархії УПЦ КП; владика Йосафат Говера, екзарх Луцький; митрофорний протоієрей Роман Бегей. Прибули також посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло та представники Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку на чолі з генеральним консулом Вєславом Мазуром. Участь у літургії взяли секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт, перший заступник міського голови Григорій Недопат, радник міського голови Ігор Поліщук – і численні гості з України і з-за кордону.
Проповідь виголосив архієпископ Мечислав Мокшицький. "Святий Йоан Павло ІІ нагадав, що Христос закликає нас до іспиту сумління не для того, щоб роз’ятрювати старі рани і наново переживати болісне минуле, а щоб постати перед Богом у правді", - зазначив, зокрема, він.
У свою чергу владика УПЦ КП Матфей виголосив молитву за мир та примирення, а також відбулася коротка розмова архієрея з президентом Польщі Анджеєм Дудою.
У пастирському зверненні єпископа Луцького РКЦ Віталія Скомаровського з нагоди 75-ї річниці Волинської трагедії також нагадується:
"Згадуючи жертв людської ненависті під час Другої світової війни, ми пам’ятаємо, що і сьогодні на Сході нашої держави гинуть люди. Наші брати та сестри мужньо боронять Батьківщину, складаючи свої життя і проливають свою кров, щоб ми та наступні покоління жили під мирним небом... В особливий спосіб огортаємо нашою молитвою родини загиблих, тих, хто оплакує смерть своїх рідних та розділяємо їхній біль. Нехай в наших серцях завжди панує прощення. Дякуємо Всемогутньому Богові за усіх тих, хто рятував життя своїх ближніх, хто наражав життя на небезпеку для порятунку невинних. Завжди знаходились люди, які розуміли вартість людського життя, які за всіляку ціну його боронили, часом ціною власної крові. В другу неділю липня ми з сумом вшановуємо всі жертви трагічних подій на Волині, без огляду на національність та віросповідання. Як учні Христа ми возносимо наші молитви за усіх. Нехай милосердний Господь прийме їх до свого Небесного Царства і нехай вони з неба вимолюють для нас силу розуму та волі, силу любові та поваги, щоб ніколи більше не допустити подібного".

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Качественные услуги в строительстве и инженерии Белоснежная улыбка – залог успеха Быстрый и качественный ремонт macbook в Киеве Где заказать справку по форме 003 Оперативные грузоперевозки по Киеву и Украине

Публикации