Польські націоналісти напали на активістів, які відновлювали старий греко-католицький цвинтар

01.05.2018 11:13 3

Об’єднання українців у Польщі (ОУП) висловлюють сподівання, що нападників на членів табору «Маґурич» буде покарано відповідно до чинного законодавства. Про це повідомляє видання Наше слово.

У ніч на 29 квітня в селі Стара Гута (ґміна Нароль Любачівського повіту Підкарпатського воєводства) відбулась спроба нападу на учасників табору «Маґурич». Табір займався відновленням старого греко-католицького кладовища в цій місцевості. Серед його учасників були голова товариства «Маґурич» Шимон Моджеєвський та відома волонтерка, викладачка д-р Ольга Соляр. Вона повідомила, що нападники прибули на старий цвинтар, де розташувався табір, погрожували учасникам. Крім іншого, викрикували: „Wyp…ać na Ukrainę” (вульгарно – „Забирайтесь в Україну”), звунувачували учасників табору у відновлюванні могил УПА. На виклик приїхала поліція з Нароля. Затримано 5 осіб, усі були нетверезі.

„Напад на табір товариства «Маґурич» у селі Стара Гута вважаємо наслідком проявів ворожості та агресії до всього, що українське, який застосовують середовища крайніх правих. А також це є наслідком недостатньої реакції органів державної влади Республіки Польща на аналогічні випадки, що мали місце в Польщі за останні роки”, – йдеться в заяві організації.

ОУП повідомляє, що цього року 3 червня в Перемишлі відбудеться (як і щороку) Пикулицька церковна хода. З огляду на випадки агресії щодо українців та їхніх заходів є побоювання, що під час цієї події плануються нові провокації,- зазначено в заяві.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/70991/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ниндзя и самурай против гейши и сакуры в казино Колумбус Оформление патента на работу иностранцам в Москве Где найти лучший отдых в Одессе Выходные в Запорожье: самые необычные экскурсии Микола Томенко: «Музей Мазепи з’явиться у лаврі за будь-яких обставин»

Публикации