Польські націоналісти напали на активістів, які відновлювали старий греко-католицький цвинтар

01.05.2018 11:13 0

Об’єднання українців у Польщі (ОУП) висловлюють сподівання, що нападників на членів табору «Маґурич» буде покарано відповідно до чинного законодавства. Про це повідомляє видання Наше слово.

У ніч на 29 квітня в селі Стара Гута (ґміна Нароль Любачівського повіту Підкарпатського воєводства) відбулась спроба нападу на учасників табору «Маґурич». Табір займався відновленням старого греко-католицького кладовища в цій місцевості. Серед його учасників були голова товариства «Маґурич» Шимон Моджеєвський та відома волонтерка, викладачка д-р Ольга Соляр. Вона повідомила, що нападники прибули на старий цвинтар, де розташувався табір, погрожували учасникам. Крім іншого, викрикували: „Wyp…ać na Ukrainę” (вульгарно – „Забирайтесь в Україну”), звунувачували учасників табору у відновлюванні могил УПА. На виклик приїхала поліція з Нароля. Затримано 5 осіб, усі були нетверезі.

„Напад на табір товариства «Маґурич» у селі Стара Гута вважаємо наслідком проявів ворожості та агресії до всього, що українське, який застосовують середовища крайніх правих. А також це є наслідком недостатньої реакції органів державної влади Республіки Польща на аналогічні випадки, що мали місце в Польщі за останні роки”, – йдеться в заяві організації.

ОУП повідомляє, що цього року 3 червня в Перемишлі відбудеться (як і щороку) Пикулицька церковна хода. З огляду на випадки агресії щодо українців та їхніх заходів є побоювання, що під час цієї події плануються нові провокації,- зазначено в заяві.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/international_relations/70991/

Следующая новость
Предыдущая новость

Чернила для принтера: качество по лучшей цене Реєстраційні документи створеного на материку Духовного управління мусульман Криму відправлені на доопрацювання Секрет популярности слот автоматов на просторах всемирной паутины Критерии выбора люстр Международные эксперты высоко оценили финансовую разведку Украины, - Игорь Черкасский

Публикации