Польські монахині хочуть організувати у Львові притулок для самотніх бездомних жінок

05.09.2019 15:39 0

Польські монахині хочуть організувати у Львові притулок для самотніх бездомних жінок

У Митрополичій Курії 3 вересня відбулася зустріч представниць Провінційного Дому сестер альбертинок з архиєпископом Мечиславом Мокшицьким. Сестри альбертинки розповіли, що предметом розмови була справа будови у Львові Дому для самотніх бездомних жінок.

Про це повідомляє сайт Львівської архидієцезії РКЦ в Україні.

«Після дволітньої праці наших сестер в цьому місті бачимо, що є така потреба, бо є тут такі особи, котрими варто заопікуватися не тільки матеріально, а й духовно – сказала сестра Єроніма Кондрацка, настоятелька монастиря у Львові. – Від 1 листопада 2017 року служать у Львові три сестри альбертинки. Одна з них працює у кухні в «Карітасі», готує обіди для потребуючих. Ще дві сестри відвідують на міських вулицях хворих і занедбаних осіб. Раз в тиждень сестри їздять до психіатричної лікарні по вул. Кульпарківській. Привозять їжу, спілкуються з хворими. Також доїжджають до села Княжого Золочівського району Львівської області, де знаходиться реабілітаційний центр для наркозалежних. Для вже згаданого Дому самотніх бездомних жінок вибрано місце по вул. Пасічній на Майорівці у Львові. Потрібно створити такі умови, щоби ці особи почували себе, як в родинному домі. У спілкуванні з нами такі жінки признаються, що тужать за ним і потребують відновлення власної гідності».

Сестри альбертинки хочуть знайти відповідне заняття для таких жінок. «Окремі з них талановиті, але ніде не застосовують свої здібності через всілякі узалежнення – сказала сестра Пауліна Бернад, настоятелька Варшавської провінції альбертинок. – Потрібно допомогти їм позбутися цих узалежнень, зробити перші кроки на шляху до повернення у позитивне суспільне середовище. Самотні бездомні жінки зможуть замешкати в такому Домі певний час, півроку чи рік, а може й довше, залежно від терапевтичної потреби. Паралельно їм буде потрібно допомогти знайти місце праці та щоби вони змогли повернути собі гідність, щоби ці жінки відчули, що вони є Божими дітьми. За навчанням нашого засновника св. Альберта прагнемо допомогти таким людям відкрити зневажене обличчя, щоби такі жінки відчули себе шанованими жінками. Це важко, однак потрібно дати шанс таким жінкам».

Сестри альбертинки набули певного досвіду в Польщі, зокрема у Кракові, де є подібний Дім. Знайшовши собі працю, такі жінки знаходять для себе також житло. На їхнє місце до Дому приходять інші бездомні.

«Побачимо, як складеться у Львові – кажуть альбертинки. – Передусім потрібно збудувати такий Дім, а там побачимо, якими будуть виклики. Очевидно, що розраховуємо на допомогу священиків, їхню духовну опіку, на реколекції. Потрібні нам будуть теж волонтери. І не обійтися без співпраці з місцевою владою».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/charity/77067/

Следующая новость
Предыдущая новость

Товариство українців-католиків зі США організувало для дітей з родин учасників АТО і переселенців ІІІ благодійну школу англійської мови Тренды из девяностых - поясные сумки В Украине выходят книги о современном взгляде на шариат и кораническом принципе совещания Высококвалифицированные стоматологические услуги в Киеве Подарили цветы в коробке, а вы не знаете, что с ними делать, тогда мы вам расскажем

Публикации