Половина українців хоче церковної незалежності від Москви, а половина прихожан УПЦ (МП) хоче залишитись з РПЦ

27.04.2018 11:44 21

Половина українців хоче церковної незалежності від Москви, а половина прихожан УПЦ (МП) хоче залишитись з РПЦ

Так, 26,9% українців вважають, що православним слід згуртуватися навколо Української Православної Церкви Київського Патріархату. У минулому році за таке рішення виступало 29,2% громадян.
Ще 23,4% виступають за об'єднання православних Церков в єдину, яка буде домагатися незалежності, що більше, ніж у 2017 році - 20,5%.
При цьому лише 9,2% громадян України вважають, що Українська Православна Церква повинна залишатися частиною Руської Православної Церкви (РПЦ). У минулому році, кількість таких була трохи меншою - 7,7%.
Про байдужість щодо перспектив православ'я в Україні заявили 22,7% українців і 14,4% - не змогли визначитися з позицією.
Серед опитаних, які є прихожанами УПЦ (МП), 42,3% виступають за те, щоб Українська Православна Церква залишалася невід'ємною частиною РПЦ, 25% виступають за об'єднання православних церков України в єдину церкву, яка буде домагатися незалежності і лише 13,5% вважають, що необхідно згуртуватися навколо УПЦ КП.
Більшість респондентів (55,4%), які належать до УПЦ КП, виступають за об'єднання навколо цієї церкви, 27,1% з них вважають за доцільне об'єднатися в єдину церкву. І 3,1% підтримують думку, що православна церква в Україні повинна залишатися частиною РПЦ.
35,3% опитаних, які є прихожанами Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ), виступають за об'єднання в єдину Церкву, 26,8% - згодні з тим, що православним необхідно згуртуватися навколо УПЦ КП.

Половина українців хоче церковної незалежності від Москви, а половина прихожан УПЦ (МП) хоче залишитись з РПЦ

Згуртуватися навколо Київського Патріархату найбільше згодні респонденти в центральних (35,5%), південних (30,6%) і західних (29,4%) областях, найменше - на сході України (10,3% ).
За об'єднання православних Церков в єдину виступає 36,4% респондентів на заході України, 21,1% - на півдні, 20,8% - в центрі, 16,7% - на сході.
На сході 18,2% жителів вважають, що УПЦ (МП) повинна залишатися частиною РПЦ. Менша кількість таких - в південних (9,5%), центральних (8,2%) і західних (0,6%) областях.
Загальнонаціональне соціологічне дослідження проводилося за підтримки представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні у всіх регіонах України, за винятком Криму і тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.
Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Купить экономную упаковку кофе «Якобс» В Житомире обыскали имама-чеченца в поисках оружия и экстремистской литературы Интереснейшие и незабываемые развлечения! Лучшие станции для очистки сточных вод Автооптика по заводским ценам

Публикации