Пожежа загрожує унікальному монастирю XIII століття

29.08.2017 18:37 9

Пожежа загрожує унікальному монастирю XIII століття

Природна пожежа загрожує унікальному монастирю Трескавец в горах поблизу міста Прилеп у Македонії. Про це повідомляють "РИА Новости" з посиланням на екстрені служби.

Гірський монастир XIII століття Трескавец, присвячений Успінню Пресвятої Богородиці, вважається одним з найкрасивіших пам'яток православного спадку в республіці і важливим духовним центром. Обитель знаходиться на висоті 1280 метрів над рівнем моря, пов'язана з православною візантійською культурою й сербською династією Неманич.

У ніч неділі на понеділок, у престольне свято обителі, монастир опинився під загрозою через велику природну пожежу. "Поки йшла вечірня служба, пожежники, співробітники комунального господарства та добровольці боролися з полум'ям навколо монастиря... У даний час активні три пожежі – з західної сторони монастиря, де неприступний ландшафт, а також з боку сіл Гостиражни, Небрегово і села Сівець", - сказав начальник пожежної охорони міста Прилеп Станко Колеска.

Екстрені служби розглядають версію підпалу, місцеві жителі стверджують, що бачили паліїв. Градоначальник Прилепа зажадав від поліції знайти і покарати винних. Біля стін обителі постійно чергують два розрахунку з машинами. Займання поблизу монастиря тривають 15 днів.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/68069/

Следующая новость
Предыдущая новость

Куда лучше отправиться отдыхать туром? Медицинский журнал для вас Зачем ставят свечи в храмах? Вышиванки для каждого Еще больше возможностей приобрести товары по выгодной цене

Публикации