Поблажливість ПЦУ до владики Філарета спонукає його до подальшого розколу Церкви – Горєвой

01.07.2019 23:38 0

Поблажливість ПЦУ до владики Філарета спонукає його до подальшого розколу Церкви – Горєвой

Поблажливе ставлення Православної Церкви України до почесного Патріарха Філарета спонукає його до подальших дій з розколу Церкви. Таку думку висловив релігієзнавець, директор Центру релігійної безпеки Дмитро Горєвой у коментарі УНН.

“Реакція ПЦУ була дуже м’якою і навіть невиправдано м’якою. Вона мала бути більш чіткою і гострішою, і через оцю розпливчатість, неточність у нас і виникають конфлікти”, — зазначив Горєвой.

За його словами, оскільки почесний Патріарх Філарет вважав, що патріарший титул дозволить йому керувати Церквою, і через те, що не було конкретно і дуже чітко визначено його функцій у ПЦУ, стався нинішній конфлікт. У той же час Синод ПЦУ і надалі продовжує практику “загальних формулювань” відмови від чітких і точних характеристик, що створює підґрунтя для подальших конфліктів.

При цьому він додав, що для ПЦУ дуже важливо лишити в своєму складі Патріарха Філарета, щоб той залишив цей світ у статусі канонічного єпископа, і керівництво Церкви продовжує наполягати на його приналежності до автокефальної Помісної Церкви, однак сам Філарет цього не хоче.

“А владика Філарет пре як танк, і йому байдуже на думки інших”, — наголосив релігієзнавець.

Нагадаємо, Синод Православної Церкви України позбавив почесного Патріарха Філарета права керувати Київською єпархією, але залишив його в складі єпископату ПЦУ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/ocu/76342/

Следующая новость
Предыдущая новость

Фирменная обувь именитого бренда L'CARVARI Большой выбор качественной женской обуви из натуральной кожи по доступным ценам Церковные иерархи обсуждают законопроект об открытии заседаний парламента молитвой "Отче наш" Еладська та Українська Церкви влаштували відпочинок дітям із зони АТО Новини Квебеку: Верховний суд виступив на захист онлайн казино

Публикации